Adalar Savunması’nın basın toplantısına çağrı açıklamasını yayınlıyoruz;

“Aylar önce Gezi Parkı’nda kentimiz ve yaşam alanlarımız üzerindeki söz ve karar hakkımızı yok sayan anlayışa karşı “Bu daha başlangıç mücadeleye devam!” demiştik.

Gezi’den sonra kendi yaşam alanlarımıza döndüğümüzde tehditin sadece Taksim’de değil semtimizde, mahallemizde, ilçemizde de devam ettiğini bir kez daha gördük. Bugün kentimizi, yaşam alanlarımızı, doğal, kültürel ve tarihi zenginliklerimizi korumaya ve savunmaya devam ediyoruz…

Sahip olduğu doğal, tarihi, arkeolojik ve kültürel nitelikler gözardı edilen, keyfi kararlarla isimleri değiştirilen, torba yasalarla ve gizli/açık yapılaşma planlarıyla tehdit edilen Yassıada, Sivriada, İstanbul Adaları, Bozcaada, Gökçeada ve Ayvalık adalarını savunmaya kararlıyız. Biliyoruz ki; birini kaybedersek diğerlerini de kaybederiz. Karalara sığmayan rant kıyıları sarmış, dolgu alanlarıyla denizlere ulaşmış şimdi de Adalara sıçramaya çalışmaktadır.

Adalarımızdaki forumlarda, meslek odalarında, demokratik kitle örgütlerinde bireyler ve kurumlar olarak adalarımızı korumak ve savunmak için yanyana geldik, “Adalar Savunması”nda buluştuk.

Bir basın toplantısıyla Adalarımız üzerinde oynanan oyunları açıklıyor, Adalar Savunması’nı kurduğumuzu ilan ediyoruz.

Sizleri de yanımızda görmek istiyoruz…”

Tarih: 1 Şubat 2014 Cumartesi Saat: 13.30

Yer: Büyükada Şehir Hatları Vapur İskelesi karşısı Yıldızlar Café

Ulaşım: Kabataş 12.00 Şehir Hatları Vapuru;
Bostancı 12.00 Büyükada motoru
Maltepe İskelesi’nden saat 12.30’da basın mensupları için motor kaldırılacaktır.

İletişim ve takip etmek için:

adalarsavunmasi@gmail.com
https://twitter.com/adalarsavunmasi
https://www.facebook.com/adalarsavunmasi