Kuzey Ormanları Savunması tarafından, 8 Şubat Cumartesi günü tüm İstanbul halkıyla birlikte “Artık Yeter! Ranta, Talana, Şaibeli Havalimanı Projesi’ne karşı, şaibeli biçimde alınan ATV-Sabah binasına yürüyoruz” sloganıyla düzenleyeceğimiz eylemle ilgili olarak, 6 Şubat Perşembe günü saat 11.00’da düzenlenecek basın toplantısı çağrısı.

Değerli Basın Mensubu,İstanbul; 3. köprü, 3. havalimanı ve Kanal İstanbul gibi “çılgın” ve şaibeli projeler ile geri dönüşü olmayacak ekolojik ve sosyal tahribatların hedefi haline getiriliyor. Kamuoyunun süreçle ilgili tepkilerine kulak vermeyen yetkililer, her geçen gün ortaya çıkan yeni bilgilerle şaibeli karakterleri daha bir keskinleşen bu projelerin getireceği rantla ayakta kalmaya çabalıyor.

Kuzey Ormanları Savunması ve 22 Aralık Kadıköy İstanbul Kent mitinginde bir araya gelen inisiyatifler olarak, bu yağma projelerinin derhal durdurulması talebimizi yeniden vurgulamak ve kamuoyunun doğru biçimde bilgilendirilmesini sağlamak amacıyla yürüttüğümüz çalışmalarımızı, 8 Şubat 2014 tarihinde, saat 15.00’da ATV- Sabah binasının önünde gerçekleştireceğimiz eylemle sürdüreceğiz.

3. Havalimanı’nın İstanbul’un kuzeyinde yol açacağı büyük yıkımla ilgili olarak hazırladığımız raporu ve eylemle ilgili ayrıntıları paylaşacağımız basın bilgilendirme toplantımıza katılmanız dileğiyle.

Kuzey Ormanları Savunması

kuzeyormanlari@gmail.com
www.kuzeyormanlari.org
www.facebook.com/KuzeyOrmanlariSavunmasi
twitter.com/kuzeyormanlari

Tarih: 6 Şubat Perşembe, Saat: 11.00
Yer: Yer: TMMOB Makine Mühendisleri Odası, İstanbul Şubesi
Adres: Katip Mustafa Çelebi Mahallesi İpek Sokak No:9 Beyoğlu / İstanbul
Telefon: 0212 444 8 666 – 0212 252 95 00 (Kroki:http://tinyurl.com/kwxnc6f)