(KOS-Medya)

Kuşdili Platformu üyeleri 21 Mart Cuma 19.00’da İBB tarafından kanunsuz olarak yürütülen Kurbağalıdere’nin yatağını değiştirme çalışmasını durdurmak ve şantiye alanında açılan çukurlarıdoldurmak üzere kazma ve kürekleriyle bir araya geldi.

Kadıköy Boğa’da toplanarak şantiye alanına doğru yürüyüşe geçen platform üyeleri Kuşdili Çayırı’nın yeşil alan olarak kalmasını talep eden pankartlar taşıdılar. Eylemciler şantiye alanına geldiğinde küreklerle açılmış olan çukurları yeniden doldurmaya çalıştı.

Burada bir açıklama yapan Platform sözcüsü;
“Biz tarihi Kuşdili Çayırı’nın otopark, AVM vb yapılaşmaya açılmasına da dere yatağının değişmesine de karşıyız. Burada yapılması planlanan her türlü inşaat kaçaktır. Suç duyurusunun sonuçlarını bekliyoruz. Burada bulunan herkesi 26 Mart Çarşamba 14.00’da şantiye çalışanlarıyla görüşmek üzere şantiyeye bekliyoruz.”diyerek eylemi sonlandırdı.

Kuşdili Platformu geçtiğimiz günlerde İBB’nin 3. Derece sit alanı olan Kurbağalıdere yatağını değiştirme çalışmaları hakkında suç duyurusunda bulunmuş, Kurbağalıdere’de sürdürülen kaçak inşaatı mühürleme eylemi düzenlemişti.