(KOS Medya – 2 Mayıs 2014)

Engelsiz Pedal Grubu’nun Yeldeğirmeni Dayanışması Bostan Atölyesi’yle birlikte organize ettiği “Bisiklete Bin” etkinliği 3 Mayıs Cumartesi Anadolu yakasında gerçekleştirilecek. Pedallayanlar gerçekleştirecekleri etkinlikle hem bisikletin önemine dikkat çekecek hem de Anadolu Yakası’ndaki bostanları ziyaret ederek bostanlardan yükselen dayanışmaya omuz verecekler.

11.00’da Don Kişot Sosyal Merkezi’nde kahvaltıyla başlayacak etkinlik kahvaltı ardından Don Kişot Teras Bahçe’de dikim yapılarak devam edecek. Ardından Yeldeğirmeni Yeşilay Sokak’ta yer alan Berkin Elvan Bostanı ziyaret edilerek bostandaki fidan dikimi faaliyetlerine destek verilecek.

Pedallayanların 3. durağı 13.30’da Moda Gezi Bostanı olacak. Caferağa Dayanışması’yla beraber mısır, soğan, sarımsak, dereotu, roka ve maydanoz ekimleri gerçekleştirildikten sonra 14.30’da İmrahor Bostanı’nda bir yemek molası verilecek. Son duraksa 16.00’da Kuzguncuk Bostanı olacak. Kuzguncuk Bostanı gezisi ardından burada bir Tohum Topu Atölyesi gerçekleştirilecek ve pedallayanların bostanlar arası dayanışmayı yükseltmek için 11.00’da başladıkları etkinlikleri son bulacak.

Etkinliğin Facebook sayfasını da ziyaret edebilirsiniz: https://www.facebook.com/events/1453840631526550/

bisiklete bin