2013 Haziran’ından bu yana birlik ve dayanışma içinde verdiğimiz büyük mücadelede, doğayı ve İstanbul’u omuz omuza savunduğumuz tüm yaşam savunucularına açık çağrımızdır:

2013 Haziran’ında, paraya ve iktidara tapanlara, büyük bir kâbus gibi kentimizin, doğamızın ve yaşamımızın üstüne çökenlere karşıİstanbul için, doğal varlıklarımız için, yaşamımız için ayağa kalkıp yürüdük! Gezi Parkı direnişiniortak direnişimiz haline getirdik. İktidarı ve sermayeyi Gezi Parkı’nda ve Taksim Meydanı’nda durdurduk. Ama iktidar ve sermaye İstanbul’u “fethetmeye” ve yağmalamaya doyamıyor; kentimize yönelik büyük saldırı sürüyor:  BU DAHA BAŞLANGIÇ MÜCADELEYE DEVAM!

Dün 29 Mayıs’ta başlattığı 3. köprü inşaatıyla Kuzey Ormanları’ndaki büyük katliamın ilk adımlarını atan iktidar ve sermaye, bu yıl yine 29 Mayıs’ta; ormanlarımıza, su havzalarımıza, yaban hayatına ve İstanbul’a son öldürücü darbeyi indirecek olan 3. havalimanı inşaatını başlatmaya hazırlanıyor. Dün Taksim Meydanı’nda Topçu Kışlası’yla mutlak bir itaat rejiminin simgesini dikmek isteyen “diktatör”, bugün Kuzey Ormanları’nda başlatacağı 3. havalimanı katliamıyla, cumhurbaşkanlığının temellerini atmaya çalışıyor.

Bizler, “Gezi’nin çocuğu”, “doğanın koruyucu iradesi” KUZEY ORMANLARI SAVUNMASI olarak, sermayenin ve iktidarın bu yeni kavga çağrısını görüyor ve kabul ediyoruz! 

Gezi İsyanı’nın birinci yılını dolduracağı bu süreçte, kararlarımızı herkesin katılımına açık; en geniş biçimde yaptığımız Kuzey Ormanları Savunması forumlarında alma ilkemiz doğrultusunda, tüm İstanbul halkını, hepimizin hayatını doğrudan etkileyecek bu yeni saldırıya karşı, 29 Mayıs’taki temel atma gününde yapılabilecek eylem önerilerini hep birlikte tartışmaya ve kararlaştırmaya çağırıyoruz. 

Tüm Gezi forumlarını ve dayanışmaları, meslek örgütlerini, bilim insanlarını, sanatçıları, öğrencileri, kadınları, erkekleri, hukukçuları, sendikaları, işçileri, mahalle derneklerini, lgbti örgütlerini, alternatif medya kuruluşlarını; kısacası hep birlikte yaşamı savunduğumuz tüm kardeşlerimizi, 16 Mayıs Cuma günü saat 19.30’da Beşiktaş Abbasağa Parkı’nda yapacağımız foruma kadar, 29 Mayıs’taki 3. havalimanı temel atma törenine karşı yapılabilecek eylem önerilerini: 

Twitter’da #3havalimanınadiren etiketi (hashtag) ve kuzeyormanlari@gmail.com adresine göndererek paylaşmaya ve 16 Mayıs Cuma saat 19.30’da Beşiktaş Abbasağa Parkı’nda yapacağımız büyük foruma katılmaya çağırıyoruz!

 

kos kalkan 

kuzeyormanlarisavunmasi@gmail.com

https://www.facebook.com/KuzeyOrmanlariSavunmasi

twitter.com/kuzeyormanlari