İstanbul Kent Savunması ve Soma’da yaşanan katliamın ardından 1. Levent Lale Sokak’ta yer alan Soma Holding ofisi önünde başlayan Levent Soma Nöbeti 19 Mayıs Pazartesi 17.00’da Maslak Spine Tower önüne çağırıyor. Soma katliamı öncesinde Haziran’da açılması planlanan Spine Tower, Soma Holding’e ait olmasının yanı sıra rant ekonomisinin emek ve işçi sömürüsü üzerinden nasıl yükseldiğini ve ekonomik büyüme yalanlarının kent talanını nasıl gizlediğini göstermesi açısından önem kazanıyor.

Kuzey Ormanları Savunması olarak Soma’daki madenci kardeşlerimizin canları üzerinde yükselen kibir kulesi Spine Tower’ın önüne yürüyecek yaşam savunucularının yanında olacağız.

Eylemin çağrı metni ise şöyle:

SOMA’DAKİ CANLARIMIZA BİR SÖZÜMÜZ VAR!

Ayaktayız!
Ülke olarak ayaktayız! Yüzlerce öldük Soma’da; canlarımızı bıraktık yerin yedi kat altında.

Ama yerin yedi kat üstünde binler ayakta, milyonlar ayakta; ayaktayız!

Soma’nın ateşi yaktı hepimizi. Ama sadece biz olmayacağız yanan!

Soma’daki madenci kardeşlerimizin canları üzerine yerin üstünde, İstanbul’da plazalar, gökdelenler diken, villalarda yaşayan Soma Holding hesap verecek!

İstanbullular olarak Somalı madencilere bir sözümüz var. Bu sözü vermek üzere bütün İstanbul’u Soma Holding’e ait Spine Tower önüne bekliyoruz!

UNUTMAYACAĞIZ! AFFETMEYECEĞİZ!
KADER DEĞİL MÜCADELE!

BULUŞMA SAATİ: 16: 30
YÜRÜYÜŞ SAATİ: 17: 00
BULUŞMA YERİ: YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEK OKULU ÖNÜ (BÜYÜKDERE CADDESİ / MASLAK) 

(Ulaşım: Beşiktaş yönünden gelen toplu ulaşım araçları, Metro: İTÜ Maslak durağından Sarıyer -Atatürk Oto Sanayi durağından Beşiktaş yönüne doğru, iki durak arası)

kent savunmasi