(Doğa Derneği)

Son 3 yıldır olduğu gibi bu sene de nehirleri yok eden yatırımlara tepki göstermek, nehirlerle tekrar bir araya gelmek ve nehirlerin yeniden özgür akmasına destek olmak için 13 Temmuz 2014, Pazar günü saat 16.00’da dünyanın dört bir tarafından binlerce insanla aynı saatte nehirlere, onların beslediği göllere ve denizlere atlayacağız.

“Big Jump” yani “Büyük Atlama” etkinliği kapsamında, binlerce insan özgür nehirler için, 2005 yılından bu yana Avrupa’nın birçok ülkesinde her Temmuz ayının ikinci Pazar günü aynı saatte nehirlere atlıyor.

Gezi’nin 1. yılını henüz geride bırakmışken, suyla olan bağımızı yeniden kurmak ve suya sadakatimizi göstermek için bu yıl Dicle’den Fırat’a, Alakır’dan Burdur Gölü’ne, Akdeniz’den Marmara’ya birçok noktadan nehirlere, göllere ve denizlere atlayacağız.

Amacımız bir yandan nehirlere yapılan müdahalelere dikkat çekerken, bir yandan da nehirlerin, göllerin ve denizlerin bizim için ne kadar değerli ve vazgeçilmez olduklarını bizzat sularına dokunarak hatırlamak.

Bu sene de, yine hep birlikte “Özgür Nehirler İçin” atlayalım, nehirlerin, göllerin, denizlerin sularına karışalım!

“Diren Nehir” demek için Büyük Atlama – 13 Temmuz 2014 – 16.00

Atlama noktalarının güncel listesine Doğa Derneği’nin facebook sayfasından ulaşılabilir: https://www.facebook.com/DogaDernegi
Ayrıntılı bilgi için: derya.engin@dogadernegi.org