Kuzey Ormanları Savunması, İstanbul Kent Savunması, Ekoloji Meclisi ve İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi 26 Ağustos Salı saat 19.00’da Galatasaray Lisesi önünde rant hırsıyla doğayı ve insan yaşamını hiçe sayan iktidar-sermaye bloğuna karşı basın açıklaması ve oturma eylemi gerçekleştirecek. Eyleme çağrı metni şöyle:


Botan, 3. Köprü İş Cinayeti, Kuzey Ormanları, Garipçe…
Seri Katliama Dur Demek İçin Eyleme!


Seri katiller İstanbul’un Kuzey Ormanları’ndan Botan Çayı’na, Artvin’den Lüleburgaz’a, Munzur’dan Denizli’ye uzanan bir coğrafyada ormana, doğaya, insana, emeğe karşı suç üstüne suç işlemeye devam ediyor. 

Majestelerinin şirketler grubu üyesi LİMAK, cinayetler serisine yeni bir halka ekledi: Siirt’in Botan Çayı üzerindeki Alkumru Barajı’nda en az 6 insanın yaşamını yitirmesine; 30’dan fazla insan kaybolmasına neden olan LİMAK, aynı gün talan ettiği Kuzey Ormanları’ndaki 3. havalimanı inşaatı sahasındaki Yeniköy’de büyük bir ormanlık alanda yeni bir katliama başladı. Yine dün, bir bölümü Emine Erdoğan’ın emriyle imara açılan Kuzey Ormanlarının talanında LİMAK’la aynı havuzdan beslenen ICA’nın 3. Köprü şantiyesinde Nurettin Kaltakçı isimli taşeron işçi can verdi.

Biliyoruz, kar ve iktidar hırslarına bir günde 100 cinayet bile az gelir! Biliyoruz, onlar hayata düşman!

Hayatın düşmanlarına, seri katillere karşı doğaya, insana, emeğe: yaşama sahip çıkıyoruz!

Doğayı, ormanı, emeği, insanı savunan herkesi, seri cinayetleri durdurmak için el ele vermeye, eyleme çağırıyoruz!

Basın Açıklaması ve Oturma Eylemi
Tarih: 26 Ağustos 2014 Salı
Saat: 19.00-20.00 Arası
Yer: Galatasaray Lisesi Önü

Ekoloji Meclisi
İstanbul Kent Savunması
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi
Kuzey Ormanları Savunması