(Kuzey Ormanları Savunması – 28 Ağustos 2014)

Kuzey Ormanları Savunması 5-6-7 Eylül’de, Kuzey Ormanları’nda gümbür gümbür çalışan dozerlere karşı son nefes kaynağımızı savunmak; suyumuzu kurutanlara karşı, “orman yoksa su da yok” demek için ormana, kampa gidiyor.

3. Havalimanı ve 3. Köprü inşaat alanları yakınlarındaki Belgrad Ormanı-Kurtkemeri mevkiinde düzenleyeceğimiz kampımızda, İstanbul’dan ve Marmara bölgesinden gelen yaşam savunucularıyla buluşup, bölgede yaşanan büyük çevre kırımına dur diyecek bir mücadeleyi büyütmenin yollarını tartışacağız. Ormanları katledenlerin, suları kurutanların, kuşları öldürenlerin yalanlarına karşı atölyelerimizde, forumlarımızda hakikatin gücünü büyüteceğiz. Bilimi, sanatı, sporu ve eylemi, yaşamı ve geleceğimizi savunmak için birleştireceğiz!

Kampımızın 2.günü olan 6 Eylül Cumartesi günü 11:00- 17:00 saatleri arasında çeşitli öğrenme alanları, atölyeler oluşturmak istiyoruz. Atölyelerimizin, aynı gün saat 18.00’den sonra düzenleyeceğimiz “Kuzey Ormanları Paneli” ve 7 Eylül günü saat 11.00’de yapılacak Kuzey Ormanları Forumu öncesinde hepimiz için anlamlı bilgi paylaşma alanları oluşturmasını diliyoruz.

Atölyeleri oluştururken dayanışma içinde olduğumuz ve Kuzey Ormanları Savunması’nın parçası olduğuna inandığımız herkesi çeşitli atölyeler düzenleyerek katkıda bulunmaya davet ediyoruz. Atölye çalışması gerçekleştirmek isteyen kişi veya kurumların, konu önerileri ve (varsa veya kendileri karşılayamıyorsa) ihtiyaç listesiyle, en geç 2 Eylül 2014 tarihine kadar dönüş yapmalarını rica ederiz.

Şu ana kadar kesinleşmiş olan atölyeler aşağıdaki gibidir (hayvan hakları, bostan, kompost, yoga, mantar, tırmanma, kamusal alanlar atölyeleri henüz kesinleşmemiş öneriler arasında-gönüllüsü varsa bildiriniz)

1) Mülksüzleştirme Ağları Atölyesi (Mülksüzleştirme Ağları)
2) Kos Medya Atölyesi (Kuzey Ormanları Savunması medya çalışma grubu)
3) Döviz/Pankart Üretme Atölyesi
4) Hayat Zor Atölyesi (gençlere oyunlu sosyal haklar çalışması)
5) Kuş Gözlem Atölyesi
6) Açılma -Cinsel Tercihler Atölyesi (Lambda)
7) Nükleer Karşıtı Platform Atölyesi
8) Su atölyesi (ÇMO İstanbul Şubesi Su Komisyonu, Politeknik)
9) Marmara bölgesi katılımcılarıyla toplantı
10) Doğal malzemelerden ekoloji kütüphanesi

Çocuk Atölyesi için kesinleşen etkinlikler
Kamp katılımcısı miniklerimiz için ayrı bir atölye alanımız olacak; çocuklar için tiyatrocu, eğitmen arkadaşlarımızın öncülüğünde, eğlenirken öğrenecekleri bir Cumartesi günü planlıyoruz. Çocuk atölyeleri için de katkı ve önerilerinizi bekliyoruz.

1) Eğlenceli Bilim Atölyesi
2) Yaratıcı drama
3) Kolaj bez boyama
4) Kukla yapımı

Ulaşım ve Konaklama:

5 Eylül akşamı ve 6 Eylül sabahı Kamp alanına Beşiktaş, Şirinevler, Kadıköy ve Sarıyer’de belirlenen yer ve saatlerde otobüs kaldırılacaktır, ayrıca kamp alanı İstanbul içinde olduğundan otobüslerle de Kemerburgaz’a kadar gelindiğinde ring araçları ile kamp alanına ulaşım sağlanacaktır. Konaklama çadırla yapılacaktır; çadırı olmayan arkadaşlarımıza mümkün olduğu kadar konaklama malzemesi tedarik etmeye çalışacağız.

Bu tür ayrıntılarla ilgili daha az sorun çıkması için lütfen Kuzey Ormanları Savunması internet sayfasındaki şu adresten kayıt olunuz:

http://etkinlik.kuzeyormanlari.org/

Kuzey Ormanları senin Kuzey Ormanları Savunması sensin.

Dayanışmayla…

KUZEY ORMANLARI SAVUNMASI

kos kampı