NASIL GELECEĞİM?

Adres: Davutpaşa Caddesi, Kurtkemeri fidanlığı yanı, Şişli Vakfı Piknik Alanı

Harita: http://etkinlik.kuzeyormanlari.org/nasil.html

OTOBÜSLE GELECEKLER İÇİN OTOBÜS KALKIŞ YER VE SAATLERİ:

5 EYLÜL CUMA

18.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi önü / 18.30- Beşiktaş Özgürlük Anıtı önü / 18.00 Bakırköy Ömür Restoran Önü/ 19.00 Sarıyer Hacıosman Metro İstasyonu

6 EYLÜL CUMARTESİ

09.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi önü / 09.00 Beşiktaş Özgürlük Anıtı önü / 09.00 Bakırköy Ömür Restoran önü /

RİNG OTOBÜS:6 EYLÜL CUMARTESİ 10.00 / 11.30 / 13.00 / 15.00: Hacıosman Metro İstasyonu Önü (diğer illerden kampa gelecek arkadaşlar yetişememeleri halinde ringimizi kullanabilirler)

(Belediyelerden tedarik ettiğimiz otobüslerimizin kullanımında kayıtlı katılımcılara öncelik vereceğiz; lütfen geç kalmayın)

BİSİKLETLİLER İÇİN BULUŞMA: 6 EYLÜL CUMARTESİ Hacıosman Metro İstasyonu önü (10.00) (Bisikletlilerin kamp eşyaları Hacıosman’daki ring araçlarıyla kampa taşınacak)

ÖZEL ARAÇLA veya TOPLU ULAŞIMLA: (Belediye Otobüsleri: 48 Mecidiyeköy

48L 4. Levent, 48A Kazlıçeşme, 48E Eminönü, 15–20 dakikada bir kalkan belediye otobüsüyle gelecekler Kemerburgaz durağından sonraki sapakta inerek kamp alanına 10 dakika yürüyebilir veya telefon edebilirler (0 537 572 14 44/  0507 049 59 69)

KAMPTA GECELEMEK ZORUNDA MIYIM?

Hayır, ancak toplu dönüş imkanı ancak Pazar günü düzenleyeceğimiz basın açıklaması sonrasında olacağından, erken dönmek isteyen katılımcıları sadece Kemerburgaz otobüs durağına özel araçlarla götürebileceğiz.

KAYIT FORMU NE İÇİN? Kampımıza kayıt olan-olmayan herkes davetlidir. Ancak kayıt formunu başta otobüslerle gelecek ve çadırsız arkadaşlarımızın sayısını anlamak ve mümkün olduğunca karşılamak; ikincisi ortak mutfak, güvenlik gibi ihtiyaçlarımızı büyüklüğünü saptamak için kullandık. Tek kayıtla birkaç kişi yazdıran katılımcılar için yeniden kayıt gerekli değil; katılımcı sayısının kayıt bilgilerini çok aşması halinde, sosyal medya kullanmayan arkadaşlarımızın “canları sağolsun!”

KAMP ALANINDA NE TÜR İMKANLAR VAR?

Ortak alanda elektrik, çadırlar bölgesinde ışıldaklı aydınlatma, tuvalet, çeşme, içme suyu var. Varsa, fener, kafa feneri, ışıldak getirebilirseniz iyi olur.

EVCİL HAYVAN GETİREBİLİR MİYİM?

Sorumluluğu sizde olmak kaydıyla, evet.

KAMP MALZEMELERİM YOK NE YAPACAĞIM?

Kuzey Ormanları Savunması kampları sponsorsuz; asgari kamu desteği ve gönüllü katkılarıyla gerçekleştirilmektedir. Bu olanaklar çerçevesinde kamp kayıtlarını dikkate alarak çadırı olmayan katılımcılar için yeterli sayıda çadır tedarik ettik; aynı olanaklarla uyku tulumu, battaniye temin etmeye çalışıyoruz. Lütfen en azından kalın giysi, battaniye, polar örtü, yağmurluk getirmeyi ihmal etmeyin.

KAMPTA NE YİYECEĞİZ?

Kampta kolektif imkanlarımız çerçevesinde Cumartesi akşamı bulgur pilavı ve Pazar sabahı mercimek çorbası (hepsi vegan) olmak üzere ortak sofra kurmak için “yemek atölyesi” kuruyoruz. Atölyeye katkı bekliyoruz; diğer öğünler için yanınızda paylaşmayı da gözeterek yemek getirebilirsiniz; ayrıca yakındaki Kemerburgaz’dan araçlarla yiyecek tedarik etmek mümkün. Lütfen kağıt tüketimini asgari tutabilmek için yanınızda kişisel bardak, tabak ve çatalınızı getirin.

ÇOCUKLARA KİM BAKACAK?

Kampımıza çocuklarınızla birlikte gelebilirsiniz, Cumartesi günü 11.00–17.00 saatleri arasında ve Pazar sabahı yapılacak çocuk atölyesinde gün boyu etkinliklerimiz öğretmenlerimizin desteğiyle yapılacaktır; malzeme katkısı ve destek kabul edilir.

YA SAĞLIK İHTİYAÇLARI OLURSA? Kampımızda İstanbul Tabip Odası üyesi iki hekim arkadaşımız ve Acil Müdahale Ekibi (AME) sürekli bulunacak.

KAMPTA KURAL VAR MI? Kampta tüm yaşam savunucularının temizlik, yemek vs. gibi ortak ihtiyaçlarımızın imece usulüyle gerçekleştirilmesine; yangın ve güvenlik konularında uyarılara uyulmasına, dayanışmaya, birbirimize karşı sorumlu davranmaya önem vereceğinden eminiz.

NASIL DESTEK OLABİLİRİM?

Kampımızda ulaşım, konaklama, atölyelere katılım ücretsizdir, ancak kamp kayıt sayısının çok artması halinde ücretli otobüs tutmamız durumunda ücreti paylaşmamız gerekecek; ayrıca gönüllü katkısı mümkün. Ayrıca kamp alanında yapılacak işlere, Kuzey Ormanları Masası’nda görevli arkadaşlara başvurarak yardımcı olabilirsiniz.

ORMANDA BULUŞMAK ÜZERE…

KUZEY ORMANLARI SAVUNMASI