(İstanbul Kent Savunması & Kuzey Ormanları Savunması – 25 Ekim 2014)

Bu sabah itibariyle Validebağ Korusu’nda iş makineleri yine çalışmaya başladı. Şu anda CHP milletvekilleri Mahmut Tanal ve Gürsel Tekin alanda

Kaçak inşaat alanında bulunan milletvekili Mahmut Tanal, geçtiğimiz gün bir dostumuza kafa atarak burnunu kanatan zabıta müdürü tarafından tartaklandı.

Ortada hiç bir şey yokken direnişçileriden birine tekme atan bir polisle Tanal arasında münakaşa yaşandı. Direnişçiler alanda bir de plakasız sivil araç gördü. Durumu sorduğumuzda da uyduruk bir plaka taktılar.

Ortada dolaşan 8 zabıta görevlisinin kimliği olmadığı ortaya çıktı. Bu durum kendilerine sorulduğunda kimliksizler ortadan kayboldu.

Gürsel Tekin inşaat alanına bakmak istedi fakat ilk başta polis ne Tekin’e ne de basın mensuplarına izin verdi. Sonradan basından bir kaç dostumuzla alana giren Tekin direnişçilere açıklamada bulundu. Tekin daha sonra, canlı yayında kendisini yalanlayan videolar televizyonda dönerken “Ağaçları eylemciler kırdı” diyebilen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile telefonda görüştü.

Validebağ Korusu’nda baskı ve şiddet devam ederken, yaşam savunucularıyla dayanışmayı büyütmek için tüm İstanbullular’ı bu akşam 19.30’da Acıbadem Caddesi Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi önünden başlayacak yürüyüşe ve yarın 16.00’da Çamlıca Ata Konakları Yeşil Alan’da gerçekleşecek pikniğe bekliyoruz.
validebağ4

Daha sonradan zabıtalar tarafından plaka takılan araç

validebağ1