Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi tarafından düzenlenen Sürdürülebilir Yaşam Festivali 7-8-9 Kasım tarihlerinde 11 ilde eş zamanlı olarak gerçekleşecek. 20 filmi izleyiciyle buluşturacak festivalin çağrısı şöyle:

SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM FİLM FESTİVALİ (SYFF)

7-8-9 Kasım’da 11 ilde eş zamanlı!

 

Bazı hikayeler hayata bakış açınızı kökten değiştirebilir! Bazı filmler vardır izleyince önünüzde yeni bir pencere açılır… Türkiye’ye yayılan SYFF, belgesellerin gücünden faydalanarak sürdürülebilir bir yaşam için kültürel değişime katkı vermek amacıyla izleyicilerle buluşacak.

 

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali bu yıl Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi’nin “Siz de Yapabilirsiniz” çağrısına kulak veren yerel ekiplerle işbirliği yaparak sürdürülebilir bir yaşamın mümkün olduğunu anlatan belgeselleri daha çok insana ulaştıracak. Festival 7-8-9 Kasım’da İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bodrum, Çanakkale, Diyarbakır, Hopa, İzmir ve Trabzon’da eş zamanlı olarak gerçekleşecek.

 

SYFF’ye İstanbul’da Avrupa yakasında Salt Galata, Salt Beyoğlu ve Pera Müzesi, Anadolu yakasında ise Caddebostan Kültür Merkezi evsahipliği yapacak.

 

Bütüncül bakan, çözüm öneren ve kalbe hitap eden filmler

 

SYFF her sene olduğu gibi izleyicisine ilham ve güç veren, sorunlar karşısında birşeyler yapabileceğini hissettiren filmlerle dolu bir program sunuyor. Seçkisindeki 20 film ile gündemdeki olumsuz olayların bombardımanı sırasında bize ulaşmayan, dünyanın farklı köşelerinden çözüm barındıran gerçek hikayelerle izleyiciyi harekete geçmeye teşvik ediyor.  2014 festival seçkisinde öne çıkan sosyal girişimcilik hikayeleri ile izleyiciler herhangi bir konuya çözüm üretmeyi kendine dert edinmiş, azimli ve yaratıcı kişileri tanıyacak ve ilham alacak…

 

Filmlerin ardından müzisyenler ve izleyiciyle sohbet etmek üzere davet edilen, Türkiye’de benzer konularda çalışmalar yürüten kişiler festival programını zenginleştirecek.

 

Sürdürülebilir bir yaşamın ancak çeşitlilikle mümkün olacağı bilinciyle toplumun her kesiminden katılımcıları bir araya getirmeyi hedefleyen festival; çiftçileri, iş sahiplerini, şirket çalışanlarını, öğrencileri ve öğretmenleri, çocuğunun gelecekte yaşayacağı dünyadan endişeli ebeveynleri, akademisyenleri ve aktivistleri bu belgeselleri birlikte izlemeye davet ediyor.

Festival programına ulaşmak için: http://www.surdurulebiliryasam.org/festival-2014/salonlar-ve-program/

Festival hakkındaki gelişmeleri takip etmek için: @SYKolektifi

sürdürülebilir