(sendika.org – 31 Aralık 2014)

Melih Gökçek, katıldığı bir radyo programında 2015 içinde Eymir’i ODTÜ’de alarak imara açacaklarını bir kez daha ilan etti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Eymir Gölü’n ranta açma sevdasını bir kez daha dillendirdi. Bir radyo programına katılan Gökçek, Eymir Gölü’nü ODTÜ’den alacaklarını söyledi ve gölü Eymir halkının kullanımına açacaklarını iddia etti. Gökçek, Eymir’in ranta açılmasını ise 2015 içerisinde gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.

Konuşması sırasında ODTÜ yönetimini her konuda menfi davranmakla suçlayan Gökçek, “Eymir, ODTÜ’deki bir azınlığın, bir elit grubun kendi eğlence yeri olmaktan çıkıp Ankara’nın ortak eğlence yeri haline gelmeli, ki inşallah 2015’te gerçekleştireceğiz. Alacağız ODTÜ’nün elinden” dedi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Eymir Gölü’ne 150 metre uzaklıkta bulunan alanın “diplomatik otel” adı altında ranta açılması sürecini geçtiğimiz günlerde başlatmıştı. Çevre Mühendisleri Odası, Şehir Plancıları Odası ve Mimarlar Odası Ankara şubeleri ise plana tepki göstermişti.