(bozcaadahaber – 7 Ocak 2015)

Bozcaada’da işletmeye açılması amacıyla kiralandığı ortaya çıkan Beylik Koyu için Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı.

Beylik Koyu’nun Çanakkale Çevre ve Şehircilik’te çalışan Zahit Ulaş tarafından işletme amacı ile kiralanması ve ardından diğer koylar için yaklaşık 22 başvurunun yapılması Bozcaada halkının büyük tepkisine neden olmuştu. Beylik Koyu’nun ihaleye çıkarıldığına dair yerel yönetim tarafından da herhangi bir ilan verilmemiş, bildiri yayınlanmamıştı. İşte bu olay üzerine harekete geçen Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, resmi olarak işletmeye verilmesi konusunda ihale sürecinin nasıl yapıldığı bilinmeyen Beylik Koyu olayıyla ilgili soruşturma başlattı.

İŞLETMEYİ ALAN MEMUR STATÜSÜNDE Mİ?

Bozcaada Haber tarafından ulusal basına da duyurulan ve ülke genelinde tepkiye neden olan Beylik Koyu’nun işletmeye açılmasını Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün usül yönünden inceleyeceği öğrenildi. İddialara göre Çanakkale Çevre ve Şehircilik’te görevli Zahit Ulaş bir süre sonra emekliye ayrılacak. Ancak Zahit Ulaş’ın şu an devlet memuru statüsünde çalıştığı öne sürülüyor. İşte bu noktada yürütülecek soruşturma neticesinde Beylik Koyu’nun kaderi belli olacak.