(Süha Küçük / İleri Haber – 20 Ocak 2015)

Üsküdar’da bulunan 1. derece sit alanı Validebağ Korusu’ndaki Öğretmenevi önüne yapılmak istenen ancak geçen günlerde durdurulan çardak ve büfe inşaatı devam ediyor. Koruya inşaat için bugün kamyonla taş getirildi. Halk çalışmaya tepki gösterdi.

Üsküdar Validebağ Korusu’nda bulunan öğretmenevi önüne izinsiz yapıldığı belirtilerek geçen günlerde durdurulan çardak ve büfe inşaatı bütün tepkilere rağmen devam ediyor. Bugün koruya çalışma için kamyonla taş getirildi. Halk kamyonların önünü kesti. Validebağ Savunması üyeleri inşaat çalışmasına engel oldu.

10917395_413827832113451_6646092266782757642_n

Fotoğraf: Facebook / Validebağ Savunması

Bugün öğlen saatlerinde yaşanan olayda koru sınırları içerisinde bulunan izcievinin 1.dereceden SİT alanı olmasına rağmen yanı başına yapılmak istenen inşaat çalışması, Validebağ Savunması üyelerinin izcievi müdürü ile yaptığı görüşme sonucunda durduruldu.

Validebağ Savunması üyelerinin kaçak inşaat alanında herhangi bir inşaat çalışması olmaması için nöbet tutacakları belirtildi.

İl Özel Idaresi tarafından, “İŞ-YAP İNŞAAT” adında bir müteahhit firmaya yapım için verilen kaçak inşaat alanında çalışan işçilerin, sigortasız çalıştığı iddia edildi. İleri Haber’e konuşan ancak isimlerini vermek istemeyen işçiler, Kuzey Irak’tan geldiklerini ve bir şantiyede kaldıklarını söyledi.