(Patronlardunyasi.com – 11 Mart)

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, AKP Hükümeti’nin İstanbul’da Fatih ve Park ormandan sonra Tuzla’daki Hacet Deresi ormanını da yandaşlara peşkeş çektiğini söyledi.

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, İstanbul’da orman içi mesire yeri statüsünde halkın kullanımına açık 15 bin 140 dönüm arazi bulunduğunu belirtti ve bu alanların “Tabiat Parkı” statüsüne dönüştürüldüğünü söyledi.

Yılmaz, “Bu düzenleme ile İstanbul’daki devlet ormanları ve mesire yerlerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından imara açılmasının yasal dayanağı oluşturuldu” dedi.

tuz3

ORMANLAR YAĞMALANIYOR

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın ormanları “Tabiat Parkı”na çevirdiğini daha sonra ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın da buralara imar izni verdiğini anlatan Yılmaz, şöyle konuştu:

“Tuzla’da bulunan 16 hektar büyüklüğündeki Hacet Deresi orman içi mesire yeri de Orman Bakanlığı’nın oluru ile Tabiat Parkı’na dönüştürülerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca imara açıldı.

Park Ormanda yaşanan yapılaşma sürecinin bir benzeri de Hacet Deresi Tabiit Parkı’nda yaşanacak. İstanbul’da rantı yüksek mesire yerlerinin tabiat parkı kılıfı adı altında kamu gücünün de dayatılmasıyla imara açılması skandalı çevrenin, ağacın ya da doğanın katledilmesi dışında kamu kaynağının alenen rantiyeye peşkeş çekilmesi olayıdır”