(Dağ Medya, 13 Mart 2015)

Türkiye Kuş Konferansı, kuş gözlemcilerinin bir araya geldiği, kuşların, gözlemciliğin, bilimin, doğa korumanın çeşitli sunumlar ve tartışmalarla ele alındığı bir organizasyon.

17.Türkiye Kuş Konferansı 1-3 Mayıs 2015 tarihlerinde Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde ve Karakuş Gözlem Topluluğu’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Her yıl farklı bir kuş gözlem topluluğunun ve ilin ev sahipliği ile gerçekleştirilen Kuş Konferansı, kuş gözlemcilerinin gerçekleştirdikleri çalışmaları ve edindikleri deneyimleri birbirleriyle paylaştıkları bir ortam sağlıyor. Yurt dışında gerçekleştirilen çalışmalar da bu konferans sayesinde kuş gözlemcilerine aktarılıyor.

Türkiye’deki kuş araştırma ve koruma alanlarındaki kapasitenin güçlenmesini sağlayan konferansların devamlılığı doğanın korunması açısından da önem taşıyor. Kuşlara ve doğaya gönül vermiş pek çok kişi bu konferanslar sayesinde bir araya gelerek tanışma imkânı buluyor.

Konferansa sunum ya da poster ile katılmak isteyenler  http://goo.gl/forms/TTlGTwwjW4 linkinden  başvuru yapabiliyorlar.  Başvurular için son tarih 16 Mart 2015 olup, sunum başvurusu ile ilgili olarak Mart ayı içinde başvuru sahipleri ile iletişime geçilecek.