Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, bakanlığının projelere Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporu verirken seçici davranmadığına yönelik eleştirilere, “Evet ÇED almayanı dövüyoruz da niye çalışmıyorsun diye. Hizmet için gelenlere yol oluruz, asfalt oluruz. Biz adama kurban oluruz. Can veririz” karşılığını verdi.

Hayalindeki muhalefet: Bu yollar daha geniş olabilir diye fikir yürütün

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde kentsel dönüşüm protokol töreninde yaptığı konuşmada, İstanbul-İzmir otoyolu projesine itirazda bulunan muhalefet partilerine, “Sizin başka iyiniz yok mu ya” diye seslenen Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, hayalindeki muhalefeti de şöyle tasvir etti:

“Oturun bu yollar daha geniş olabilir, boğaz köprüsü altı değil sekiz şeritli olsun, diye fikir yürütün. Makul şeyler söyleyin. Projeleri durdurmayla ilgili proje yaparsanız İzmir otoyolunu engellemek için ÇED veren bakanlığı mahkemeye verirseniz, millet de sizi mahkemeye verir.”

Yol oluruz, asfalt oluruz, kurban oluruz, can veririz
“Sadece İzmir’de 4 milyarın üzerinde yatırıma bu parmaklar, bakan olarak imza attı. Söylerken nasıl keyif alıyorum. Zevk alıyorum görmüyor musunuz?” diyen Güllüce, kriterlere uymayan projelere de bakanlığın ÇED raporu verdiğine dair muhalefetten gelen eleştirileri şöyle yanıtladı:

“Muhalefet milletvekili ‘ÇED almayanı dövüyorlar’ dedi. Evet ÇED almayanı dövüyoruz da niye çalışmıyorsun diye. Çevre şartlarını sağlamak şartıyla, hizmet için gelenlere yol oluruz, asfalt oluruz. Bir an önce yatırımı yapsın diye. Biz adama kurban oluruz. Can veririz. Yatırımın önünde olacağız”

07116-parmakkk