(Diken, F: KOS Medya – 30 Mart 2015)

CHP’nin ön seçimlerinde şaşırtıcı bir şekilde dokuzuncu sırada kalan milletvekili aday adayı Melda Onur’un yeniden Meclis’e girebilmesi kampanya başlatıldı.

Hayvan hakları savunucularının ‘Melda Onur hak savunusunun Onur’udur‘ başlığıyla Change.org’da başlattığı imza kampanyasında CHP’ye çağrıda bulunularak, Onur’un 1, 3, 5 ve 7. sıralardaki kontenjan adaylarından biri olarak belirlenmesi istendi. Zira Onur, bu kontenjan adaylarından biri olmadığı takdirde İstanbul 2. bölge listesinde 13′üncü sıradan aday gösterilecek ve Meclis’e yeniden milletvekili seçilmesi tehlikeye girecek.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP MYK’sına hitaben başlatılan kampanyada “Hayvan hakkı savunucuları olarak bizler, milletvekili kimliğinin yanı sıra mücadelemizde daima yan yana durduğumuz dava arkadaşımız Melda Onur’suz bir CHP’yi reddediyoruz” denildi.

#MeldaOnurMeclisteOlmalı

Başta kadınlar, feministler, hayvan hakları savunucuları, LGBTİ’ler olmak üzere toplumdaki birçok ‘öteki‘nin desteğini alan Melda Onur için Twitter’da da kampanya başlatıldı. #MeldaOnurMeclisteOlmalı etiketi altında CHP’nin en çalışkan vekillerinden biri olarak dikkat çeken Onur’un Meclis dışı kalmasının kabul edilemez olduğu ifade edildi.