Bombalara Karşı Sofralar, bu çarşamba Kuzey Ormanları Savunması ve Karadeniz İsyandadır ile birlikte nükleere karşı ses çıkaracak. Çernobil felaketinin sorumluları tekrar haykırılacak ve yeni katliamların olmaması için Akkuyu, Sinop gibi nükleer projelerine hayır denecek. 25’inde Sinop’ta ve 26’sında Kadıköy’de buluşmadan önce gelin şimdiden tanışalım, mücadele olanaklarımızı tartışalım.

Nükleer santreller hükümetler tarafından her zaman enerji tüketimini karşılayabilme söylemi ile savunulur. Devletler önce tüketimi AVM’lere, otomobillere, tekno-endüstriyel sisteme vs verdiği destekle pompalar, sonra da tüketim ihtiyacını kendiliğinden oluşmuş gibi gösterir. Yemiyoruz bunu ve şunu da biliyoruz: Üzerimize giydirilen homo-tüketici gömleğini sorgulamadan, yaratılmış tüketim alışkanlıklarımızı koparıp atmadan ne nükleere ne de doğayı bitirme yolundaki diğer mega projelere karşı mücadelemiz tam olamaz.

Eylemin yanı sıra… Her hafta dediğimiz gibi:

Karnı acıkan gelsin!

Savaşa, yoksulluğa, israfa, doğa ve hayvan sömürüsüne karşı, yenebilir gıda atıklarını kullanarak Tepebaşı’nda 52. soframızı kuruyoruz ve soframıza ortak olmak isteyen herkesi Tepebaşı’na çağırıyoruz.

Pişirme: 16.00 Göçmen Dayanışma Mutfağı (Sakız Ağacı Caddesi 56/A Tarlabaşı Beyoğlu)
Sofra: 19.00 Galatasaray Lisesi önü (İstiklal Caddesi, Beyoğlu)

-Bütün yiyecekleri para kullanmadan, marketteki-manavdaki israfa müdahale ederek topluyoruz. Hep birlikte ücretsiz yiyoruz ve de sofraya hayvan sömürüsünü dahil etmiyoruz. Friganlık oley! 🙂
-Evinizde bulunan ve kullanmadığınız malzemeleri (bakliyat, baharat vs.) de bekleriz. Sıvı yağ, sarımsak, salça, un her zaman makbule geçer.
-Evde fazla varsa hafif-melamin tabak ve boş yoğurt kabı vs lazım 🙂
-Ayrıca diğer günlerde siz de kendi yiyeceğinizi köşe başındaki marketin-manavın atmak üzere ayırdıklarından ve yakınlardaki restoran/otellerin mutfaklarında veya masalarında atılmayı bekleyenlerden kotarsanıza? Her gün her öğün sisteme arka kapıdan dalmaca!