(Diken – 4 Haziran 2015)

Kadıköy’de arkadaşlarıyla kartopu oynarken camına kartopu isabet ettiği gerekçesiyle gazeteci Nuh Köklü’yü öldüren esnaf Serkan Azizoğlu hakkında müebbet hapis cezası istendi.

‘O cam kaç para biliyor musunuz?’

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 17 Şubat 2015 tarihinde meydana gelen olayda Nuh Köklü ve yakın dostlarının saat 21.00’de Kadıköy Boğa Heykeli’nin bulunduğu yerde toplanıp bir arkadaşlarının evine çay içmeye giderken birbirlerine kar topu atarak şakalaşmaya başladığı anlatıldı.

Kar toplarından birinin Karakolhane Caddesi üzerindeki baharat dükkanının camına isabet etmesi üzerine dükkan sahibi Serkan Azizoğlu’nun, “Uzaklaşın lan buradan, o cam kaç para biliyor musunuz, gidin nerede oynarsanız oynayın” diyerek küfrettiği belirtilen iddianamede, grubun dükkan sahibini bu şekilde konuşmaması gerektiği yönünde ikaz ettiği ifade edildi.

nuh

Kuaför de yardım etmiş

Bunun üzerine dükkan sahibi Azizoğlu’nun, “Siz beni tanımıyorsunuz. Şimdi içeri girip silahımı çıkaracağım”diyerek dükkana girdiği belirtilen iddianamede, Azizoğlu’nun dükkandan sopa alıp dışarı çıktığı ve “Hepinizi öldürürüm”diyerek gruba saldırdığı anlatıldı.

İddianamede, Azizoğlu’nun daha sonra dükkandan bıçak da alarak gruba saldırdığı, Nuh Köklü’nün arkadaşlarını kurtarmak için hızla koşup Azizoğlu’na tekme attığı ve birlikte yere düştüğü belirtildi.

Elindeki bıçağı düşüren Azizoğlu’nun bıçağı tekrar almaması için gruptan Emrah Elvan’ın ayağıyla bıçağa bastığı anlatılan iddianamede, baharatçı dükkanının üzerinde bulunan kuaför dükkanını işleten Nazım Coşanar’ın da Elvan’ı arkasından çektiği belirtildi. Böylelikle, bıçağın Azizoğlu’nun eline yeniden geçtiği belirtilen iddianamede, kuaför işletmecisi Nazım Coşanar’ın suç işlenmesine yardım ettiği öne sürüldü.

Bu sırada, Serkan Azizoğlu’nun, Nuh Köklü’nün göğsüne bıçağı sapladığı kaydedilen iddianamede, Köklü’nün nişanlısı Ferda Sayın’ın aşırı kan kaybı olan Köklü’ye ilk müdahaleyi yaptığı, Azizoğlu’nun ise elindeki kanlı bıçakla “Çekilin, hepinizi öldürürüm. Benim 46 deli raporum var, bana bir şey olmaz. İki günde de yatar çıkarım” diyerek tehditlerine devam ettiği anlatıldı.

13 müşteki var

İddianamede, Serkan Azizoğlu hakkında ‘Kasten adam öldürmek’suçundan müebbet hapis cezası; 13 müştekiye karşı ‘Kasten yaralamaya teşebbüs’, ‘Tehdit’ ve ‘Hakaret’ suçlarını işlediği gerekçesiyle de toplamda 3 yıl 9 aydan 11,5 yıla kadar hapis cezası istendi.

Azizoğlu’na yardım ettiği belirtilen Nazım Coşanar’ın ise ‘Kasten adam öldürmeye yardım etmek’ suçundan 10 yıldan 15 yıla kadar hapsi istendi.

Olayın ertesi günü çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Azizoğlu ve ona yardım eden Coşanar hakkındaki iddianame, Anadolu 5. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Mahkemenin iddianameyi kabul etmesi halinde, zanlıların yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.