(Birgün – 13 Haziran 2015)

Mahallelerindeki park alanının Şahinkaya Okulları’na satılmasına tepki gösteren Altınşehirliler düzenledikleri eylemle bir kez daha seslerini duyurdu.

Şahinkaya’nın inşaat alanı haline getirdiği alan için “geçmişte beton yığını yerine bahar yeşiliyle örtülüydü” diyen mahalleliler, proje için muhtar da dahil olmak üzere mahallede yaşayan kimseye danışılmadığını belirtti.

Bursa Altınşehir Mahalle Muhtarı Celal Boyoğlu’nun yaptığı açıklamada “Ülkemizde yaygın hastalık haline gelen doğa düşmanlığının Bursa’mızda, Nilüfer’imizde, mahallemizde süreceği aşikardır. Bizler de bugüne kadar olduğu gibi üzerimize düşeni tek vücut, tek yumruk olarak sürdürmek zorundayız” ifadeleri kullanıldı. Mahalleliler inşaata izin verdiğini belirttikleri Nilüfer Belediyesi’ne de tepki gösterdi. Boyoğlu,idari mahkemenin yaptıkları başvuruyu değerlendirdiğini ve 15 Mayıs’ta yürütmeyi durdurma kararı verdiğini de sözlerine ekledi.

Basın açıklaması öncesi Şahinkaya personelinin mahallelilere fiziki müdahalede bulunmaya çalıştığı ancak Altınşehirlilerin sakin tutumu sonucu olay büyümeden eylem kaldığı yerden devam etti.