(İMC, 24 Haziran 2015)

Ulaştırma Bakanlığı, üçüncü boğaz köprüsünü de içeren Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nin bağlantı yolları ihalesini erteledi.

Kuzey Marmara Otoyolu’nun 3. Boğaz Köprüsü’nün de dahil olduğu bağlantı yolları ihaleleri üçüncü kez ertelendi.

Karayolları Genel Müdürlüğünün Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre, Kuzey Marmara Otoyolu (3. boğaz köprüsü dahil) Projesi Kurtköy-Akyazı (bağlantı yolları dahil) ve Kınalı-Odayeri kesimine ait ihale tarihleri, gelen taleplerin değerlendirilmesi sonucunda tekliflerin hazırlanabilmesi için ek süreye ihtiyaç duyulacağı anlaşıldığından revize edildi.

Buna göre, daha önce 30 Haziran’da yapılacağı açıklanan Kurtköy-Akyazı kesimi işine ait ihale 31 Ağustos’ta, 7 Temmuz’da yapılacağı duyurulan Kınalı-Odayeri kesimi işine ait ihale ise 7 Eylül’de gerçekleştirilecek.

İlk önce 6 Mart’ta yapılacağı duyurulan söz konusu ihalelerin tarihi, daha sonra 6 Mayıs’a, ardından da 30 Haziran’a ertelenmişti.

3. Köprü Projesi’ni de kapsayan Kuzey Marmara Otoyolu’nun ilk büyük ihalesi 10 Ocak 2012’de açılmış; daha önce şartname veren 18 yerli ve yabancı şirket ihale günü teklif vermediği için ertelenmişti.