(Diken – 27 Haziran 2015)

Edirne’de inşaat şantiyesindeki bekçi köpeğine av tüfeğiyle beş el ateş edip öldüren 41 yaşındaki Yüksel Kuanç, köpeğin aynı gün kendisine ve oğluna saldırdığını söyledi. Kuanç, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Edirne Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerince güvenlik kamerası kayıtlarının incelenmesinin ardından tespit edilen Kuanç, köpeğin aynı gün kendisine saldırarak sağ kalçasından ısırdığını ve motosikleti kullanan 11 yaşındaki oğluna saldırdığını söyledi.

Öfkesine yenik düştüğünü ve pişman olduğunu anlatan Yüksel Kuanç,“Defalarca söylememe rağmen bunu bağlamadılar. Bundan önce bu köpek bana defalarca saldırdı. Canıma kastetti, öfkeme yenik düştüm. Onu vurduğumda oruçluydum. Bu mübarek Ramazan gününde beni iki türlü günaha soktu. Benim de hayvanlarım var, pişmanım elbette. Günah sahibi oldum. Onlardan da şikayetçi olacağım” dedi.

kopek-edirne-r

Kullanmasını da bilmiyorum, tetiğe basınca ateş aldı

Olayın yaşandığı bölgede şişe toplayıp geçimini sağladığını ifade eden Kuanç, gazetecilere köpeğin ısırdığı bandajlı kalçasını gösterek, “Beni kalçamdan ısırdı. Diş izleri hala duruyor. Ben o bölgede 2 yıldır geri dönüşümü olan malzemeleri toplayıp geçimimi sağlıyorum. Okullar tatil olduğu için gezdirmek amaçlı yanıma oğlumu da almıştım. Motosikleti oğlum kullanıyordu. Tüfek rahmetli oğluma aitti. Kullanmasını da bilmiyorum, tetiğe basınca ateş aldı” diye konuştu.

İfadesinin ardından serbest bırakılan Yüksel Kuanç evine dönerken, olay hakkında başlatılan soruşturma sürüyor.