(Diken – 5 Temmuz 2015)

Kuzey Ormanları Savunması ve İstanbul Kent Savunması’nın başlattığı ‘İstanbul’a Nefes Ol’ kampanyası için bugün Tünel Meydanı’ndan Galatasaray’a geniş katılımlı bir yürüyüş gerçekleştirilerek ilk destek imzaları toplandı.

ii9

Geçtiğimiz cuma basın toplantısıyla duyurulan ‘İstanbul’a Nefes Ol, Nefes Al’ kampanyasınnın ilk adımı olan yürüyüşe çok sayıda yurttaş katıldı.

HDP milletvekili Beyza Üstün ve CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun da destek verdiği yürüyüş Galatasaray’da son buldu. Burada açılan standda kampanya için imzalar toplanırken, katılımcılara, birer ağaç sahiplenmeleri için renkli bez parçaları da verildi.

@kuzeyormanlari2

Başta İstanbul’un kuzeyini yapılaşmaya açan 3’üncü köprü, 3’ncü havalimanı ve Kanal İstanbul olmak üzere mega projelere karşı İstanbulluları ‘seferberlik’e çağıran kampanyaya destek vermenin yanı sıra yapılabilecekler nefesol.kuzeyormanlari.orgsitesinde şöyle anlatılıyor:

* “İmza masalarımızda da kampanyaya katılabilir, dahası kendi mahallende, sokağında, meydanında imza toplayarak destek verebilirsin.

* Bizler aylar önce “ağaçlara kardeşiz” diyerek, bir ağaca, bir yeşil çaputla sarıldık! Sen de ister Kuzey Ormanları’nda, ister mahallendeki parkta ya da kapının önündeki bir ağaca bir çaput bağlayabilir, “işte benim kardeşim!” diyebilirsin. Fotoğrafını çekebilir, bizlerle paylaşabilir, yaşamı savunduğunu, ağaç kardeşinle birlikte herkese duyurabilirsin.

@kuzeyormanlari

* İstanbul’a sanatınla nefes olabilirsin. Kendi renginle, kendi cümlenle, kendi sesinle, kendi çizginle… Kuzey Ormanları için kendi hayalini tasarlayabilir, resmini, müziğini, karikatürünü bizlerle paylaşarak destek olabilirsin.

* Bazen bir caddede, bazen bir köyde, bazen bir şantiye alanında bazense bir holding kapısında… Eylemlerimize katılabilir, sesimize ses katabilirsin.

@nazimdikbas

* Kuzey Ormanları’ndaki şantiyelerden, yeşil alan tahribatıyla ilgili hTaberleri veya Kuzey Ormanları’nda direnen, yeniden yeşeren canlarla ilgili haberleri bizlerle paylaşabilirsin.

* Kampanya haberlerini ve etkinliklerini takip ederek, paylaşarak Kuzey Ormanları’nın sesini daha da çok duyurabilirsin.”

@ceLALce