(Diken – 6 Temmuz 2015)

Antalya’nın Kaş belediyesi, dokunulmamış dokusuyla dünyaca bilinen Kaputaş Plajı’na duş ve tuvalet yerleştirip jeneratör indirdikten sonra şimdi de yeraltından 400 metre kablolamayla elektrik getirmek için kolları sıvadı.

Turizm sezonu öncesi Kaş-Kalkan sahilinin tek doğal plajı Kaputaş’ı mesire alanına dönüştürecek bir dizi değişiklik yapan AKP’li Kaş belediyesi, plajı bir belediye işletmesi haline getirmişti.

Belediye Kaputaş’a şimdi de elektrik getirmeye hazırlanıyor. Elektrik plaja en yakın noktada bulunan direkten ‘beton köşk orta gerilim tesisi‘ yapılarak alınacak. Elektrik için yeraltından 400 metre kablolama yapılacak. İş, Kaş Belediyesi’nin 23 Haziran’da başlayan ihale sürecinin ardından 60 gün içinde bitirilecek.

‘1 gram beton malzeme kullanılmadı’

kaputas1

 

Kaş Belediye Başkanı AKP’li Halil Kocaer, eleştirilere karşı plajdan hiçbir ücret almadıklarına dair bir savunma yaptı.

Kocaer şöyle konuştu: “Kaputaş halkındır, halka hizmet edecektir. Geçmişte burada tuvalet yoktu. Duş yoktu. Soyunma kabini yoktu. Gidilebilecek ahşap merdiven yoktu. Bunlar yapılarak halkın ihtiyacı giderildi. 1 gram beton malzeme kullanılmadı. Doğa tahrip edilmedi. Biz Kaputaş’ı gözümüz gibi korumaya devam edeceğiz.”