(KOS Medya – 8 Temmuz 2015)

Bursa Kent Savunması, İhsaniye Parkı’nı savunmak için yaşam savunucularını 19.00’da parka çağırıyor

Bursa, Nilüfer Belediyesi’nin İhsaniye Parkı’ndan yol geçirmek istemesine karşı direniş yayılıyor. Sabahleyin çevik kuvvetler eşliğinde park içindeki bir dernek binasını boşaltarak buranın yıkımını tamamlayan Nilüfer Belediyesi’nin ağaç kesimi tehdidine karşı Bursa Kent Savunması, Facebook sayfasından bir açıklama yayınladı:

“Nilüfer Belediyesi yol Yapımı gerekçesi ile ihsaniye’de ki park Alanına saldırdı. Bugün de park içindeki yapılaşmayı bursa-nilüfer3yıkacağını söyleyerek çevik kuvvet eşliğinde parka geldi. Dernek Yöneticileri ise Binayı yık ama parka dokunma diyerek Binayı terk etti. Ağaçları korumak için oturma eylemi başlattı. Öncelikle park içindeki bu yapılaşma ve ticarileşme zaten kente karşı bir suç teşkil etmektedir. Parklardaki tüm yapılaşma durdurulmalı mevcut tüm Yapılar yıkılmalıdır. İhsaniye park yeri civarındaki Belediye binası ve alışveriş merkezi ile bölgedeki trafik Yoğunluğu daha da arttırılmıştır. Bu basınç yıllardır park olan bu alanı bugün yol yapmak için yıkmaya zorlamaktadır. Park’ın karşısındaki boş arazi olanda ticari alan olarak gözükmekte, yol Yapımı için ticari alandan değil ağaçlarımızdan feragat edilmektedir. Bursa’daki yaşam savunucularını parkımızı savunmaya çağırıyoruz.”

Açıklamanın yanı sıra Bursa Kent Savunması, tüm Bursalı yaşam savunucularını 19.00’da İhsaniye Parkı’na davet ediyor. Facebook etkinlik sayfası için: İhsaniye Parkı’nı Yıkamazsınız. Dayanışma İçin Parka Gidiyoruz

Kuzey Ormanları Savunması olarak, Bursalı dostlarımızın yanında durmaya, Marmara’yı savunmaya devam edeceğiz.

 

nilüfer belediyesi park2