“bi kara kuş ağlayi taş vurmiş kanadina
ağlama kara kuşum duşmanun inadına”

Doğa ve yaşam düşmanlarının inadına bir kez daha yollara çıkıyoruz.

Fırtına Vadisi’nde Yeşil Yol istemeyenlerin, Artvin’de madene hayır diyenlerin, Fatsa’da siyanürlü maden işletmesine direnenlerin, Tokat Yeşilırmak’ta Tozanlı’da derelerin özgürlüğü için mücadele edenlerin dertlerine ortak olmaya, seslerine ses katmaya gidiyoruz.

İçerisinden geçtiğimiz dönemde tüm muhalif bireyler gibi doğayı ve yaşamı savunanlar da özellikle yaratılmak istenen bir kaosun içine çekilmek isteniyor. Yaşam mücadelesinin ön plana çıktığı her dönemde yapılan hedef gösterme ve ötekileştirme politikası; memleketin her yanından çığlıkların yükseldiği bir dönemde provokasyondan başka bir şey değildir.

Vadilerini, derelerini, ormanlarını, yaylalarını savunan halkı hedef gösterenlerin asıl amacı; direnişleri kriminalize ederek direnenlerin yalnızlaşmasını sağlamak ve yaşam alanlarını şirketlerin saldırısına açmaktır.

Bundan önce de uygulanan bu ve benzeri politikalardan sonra yaşanan provokasyonların sorumlusu kim ise, bundan sonra da doğa ve yaşam mücadelesinden yaşanacak her türlü saldırı ve provokasyonun da sorumlusu aynı zihniyettir.

Bütün hedef gösterme ve ötekileştirme politikalarına karşı yola çıkıyoruz
Bir arada olacağız ve bir arada yaşamı savunacağız!

Karadeniz İsyandadır Platformu

Program:
1 Ağustos – Çamlıhemşin/Fırtına
2 Ağustos – Çamlıhemşin/Fırtına
3 Ağustos – Çamlıhemşin/Fırtına
4 Ağustos – Artvin/Cerattepe
5 Ağustos – Artvin/Cerattepe
6 Ağustos – Artvin/Cerattepe
7 Ağustos – Fatsa
8 Ağustos – Fatsa
9 Ağustos – Tokat

‪#‎DoğalDireniş‬

11755806_10153240704253122_5985908093590883863_n