(sendika.org – 1 Ekim 2014)

Kemal Kılıçdaroğlu’nun direnişçi gençliğe adadığını söylediği seçim bildirgesinde CHP iktidarında biber gazı olmayacağını açıklamasının üzerinden bir gün bile geçmeden CHP’li Büyükçekmece Belediyesi, Albatros Parkı’nda rant projesine karşı direnen gençlere polisle birlikte şafak operasyonu düzenledi. Parkta tekrar toplanan yaklaşık 20 direnişçi ise 10.30 sularında polis ve zabıtanın yeniden saldırıya geçmesi ile gözaltına alındı. Diren Büyükçekmece herkesi 19.00’da Albatros’a, Albatros’u savunmaya çağırıyor

İstanbul Büyükçekmece’de CHP’li belediyenin “kendi mülkü” ilan edip otel için ranta açtığı Albatros Parkı’nı “sattırmayacağız” diyerek bir aydır nöbet tutan direnişçilere 6.30’da şafak baskını düzenlendi.

Zabıtalar ve polis iş araçlarıyla içeri girerek direniş çadırını söktü, 4 direnişçi gözaltına alındı. Belediye ekipleri saldırının ardından park alanının kapısına kilit vurdu ve bir zabıta aracı bırakarak çekildi.

kilit

Diren Büyükçekmece’nin çağrısıyla yeniden park önünde toplanma başladı. Bir süre sonra sayısı artan direnişçiler kapıyı kırarak içeri girdi. Bunun üzerine 10.00 sularında çevik kuvvet ve zabıta ekipleri yeniden alana geldi ve 10.30’da yaklaşık 20 direnişçiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar arasında yaralananların da bulunduğu belirtiliyor.