(KOS Medya – 1 Ekim 2015)

Elif Kanlıoğlu

Aydın’dan mitinge katıldı. 20 yaşında, Mersin Üniversitesi Yabancı Dil Yüksekokulu 2. sınıf öğrencisiydi.

a

Gülbahar Aydeniz

Ankara’daki mitingte hayatını kaybeden CHP Malatya gençlik kolları üyesi 11 kişiden biriydi.

a1

İsmail Kızılçay

Emekli astsubay olan Kızılçay 52 yaşında, üç çocuk babasıydı. Mitinge Kastamonu’dan katıldı.a2

Özver Gökhan Arpaçay

KESK üyesi olan Arpaçay İstanbul Defterdarlığı’nda çalışıyordu. 32 yaşındaydı.

Annesinin “Ay Balam, Yandım Balam, Balam Laylay Balam Laylay (Uyu Yavrum Uyu), Balam Can Balam..” ağıtları ile memleketi olan Kars’ta sonsuzluğa uğurlandı.

a3

İdil Güneyi

TCDD’de Fizik Mühendisi olarak çalışıyordu. Birleşik Taşımacılık Sendikası üyesiydi. Bursalı ve bir çocuk annesi olan İdil Güneyi’nin facebook sayfasındaki son paylaşımında, “Gözyaşlarımızın Rengi Aynıdır… 10 Ekim’de Ankara’dayız” ifadeleri yer alıyordu.

a4

Ercan Adsız

Emek Partisi Çanakkale İl Başkanı. Mitinge Eğitim-Sen Çanakkale şube yöneticisi öğretmen eşi Yasemin Adsız ile birlikte katılmıştı. 42 yaşında, bir kız ve bir erkek çocuğu olan Adsız uzun yıllar yaşadığı Tekirdağ Çorlu’da son yolculuğuna uğurlandı.

a5

Dicle Deli

Ankara Katliamı’nda yaşamını yitiren 17 yaşındaki üniversite öğrencisi Dicle Deli, İstanbul Fatih’e bağlı Silivrikapı Mahallesi’nden kadınların omuzlarında uğurlandı.

a6

Ahmed Alkhadi

Filistinli öğretmen Antakya Hallkevi Ahmet Atakan Kütüphanesi’nde çocuklara Arapça ve İngilizce ders veriyordu. Antakya’da yaşayan Alkhadi, Antakya’da cihatçı çetelere ve savaşa karşı mücadele için kurulan Yaşam Hakkı Meclisleri üyesiydi.

a7

 Osman Turan Bozacı

Ankara Katliamı’nda yaşamını yitiren 58 yaşındaki emekli öğretmen, Emek Partili Osman Turan Bozacı memleketi Rize’de gözyaşları içinde toprağa verildi.
osman-turan-bozaci1-400x220