Haber

Published on Ekim 20th, 2015 | by Kuzey Ormanları Savunması

Al sana ‘Kaçak’ Saray’ın belgesi

(İleri Haber – 19 Ekim 2015)

Kamuoyunda çokça tartışılan Kaçak Saray ile ilgili eleştirilere yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan “ellerinde belge mi var? Varsa açıkla. İkide bir tutturmuşlar kaçak saray, kaçak saray… Elinde belgen bilgin mi var? Varsa açıkla. Bunun Danıştay kararlarını açıklamamıza rağmen ısrarla söylemeye devam ediyorlar. Niye? İftira at tutmazsa izi kalır” dedi. Ancak Erdoğan’ın “belgen mi var” dediği Kaçak Saray ile ilgili Ankara 5. İdare Mahkemesi’nin ana planla ilgili verdiği iptal kararının belgesi bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara’da bulunan ve kamuoyunda Kaçak Saray olarak bilinen Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili “ellerinde belge mi var? Varsa açıkla” dedi. Erdoğan unutmuş olmalı ama son olarak Ankara 5. İdare Mahkemesi’nin, Kaçak Saray’ın ana planına ilişkin iptal kararının belgesi bulunuyor.

Ankara 5. İdare Mahkemesi, Şehir Plancıları, Çevre Mühendisleri ve Peyzaj Mimarları Odası’nın açtığı dava sonucu AOÇ 1/10000 ölçekli koruma amaçlı nazım imar planına ilişkin verdiği iptal kararla, Kaçak Saray’ı plansız bırakmış ve Kaçak Saray hukuki dayanaktan yoksun kalmıştı.

Kaçak Saray ile ilgili İdare Mahkemesi’nin verdiği iptal kararının belgesi şu:

mahkeme - kaçak saray

 

Tags: , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑