(Deniz Aytekin / Yeşilist – 27 Kasım 2015)

Paris İklim Zirvesi’ne günler kala Avaaz, tarihinin en büyük imza kampanyasını başlattı. Yerel, milli ve uluslararası tüm yöneticileri iklim değişikliği konusunda ciddi kararlar vermeye çağırıyoruz. Şimdiden 3 milyonu geçen imzalar İklim Zirvesi’ne yollanacak.

Bilim adamları iklim değişikliği konusunda geri dönülemez noktaya çok yakın olduğumuzu her fırsatta belirtiyor. Buzullar eriyor, toplu hayvan ölümleri ile koruma altında olan hayvan türleri bile yok oluyor, sıcaklıklar mevsim normalleriyle ciddi farklılıklar gösteriyor ve ormanlar yok oluyor.

İklim değişikliğine karşı toplu ve büyük kararlar almazsak dünya bizim için yaşanılabilir bir yer olmaktan çıkacak. Bu gidişatı durdurmak için bireysel çabalardan fazlasına ihtiyacımız var.

Ülke liderlerini de kendi tarafımıza çekmemiz ve ulusal ve uluslararası yatırım ve değişim politikalarını iklim değişikliği ve çevre felaketlerini göz önünde bulunarak belirlemek, sürdürülebilir ve gezegene dost kararlar almak zorundayız.

Hep dediğimiz gibi, doğaya verdiğimiz zarar gezegenin sonunu yetirmez. Tabiat bir yolunu bulur ve kendini yeniler fakat eğer biz bu gezegende yaşamaya devam etmek istiyorsak onun kurallarına göre oynamak zorundayız.

Bu endişeyi dile getirmek için 29 Kasım Pazar günü tüm dünya gibi biz de sokaklarda olacağız. Siz de “Mega İklim Dileçesi” ile Paris İklim Zirvesi’ne imza yollamak için burayı imzalayın ve ardından yürüyüşe katılımınızı onaylayın.

2015116124