(sendika.org, 13 Aralık 2015)

ÇED raporlarına, bilim insanları ve halkın itirazlarına rağmen yapımı devam eden 3. köprü şantiyesine giren yaşam savunucuları inşaatı durduracaklarını ilan etti, ‘Kuzey ormanları direnecek’ dedi

İstanbul’un kuzeyinde kalan ormanlık alanı yağmalayan, yaban hayatına zarar veren, İstanbul’un son kalan oksijen kaynağını da yok eden 3. köprü projesine karşı yaşam savunucuları şantiyeye girdi. Kuzey Ormanları Savunması’nın çağrısıyla şantiye alanına giden onlarca kişi köprü yoluna “Katil köprü” yazdı, “AKP’nin kibir anıtı 3. köprüye karşı kuzey ormanları direnecek” dedi. 3. köprü şantiyesinde basın açıklaması yapan yaşam savunucuları, bilim insanlarının ve halkın itirazlarına rağmen devam eden 3. köprü projesini durduracaklarını ilan etti.

Projenin yalan üzerine kurulu olduğunu söyleyen yaşam savunucuları, “Ormana dokunmayacağız dediler, TIR’lar için transit geçiş yapmak istiyoruz dediler, sonra ormanın içine bile çıkış verip orman arazilerini yancı şirketlerle birlikte yağmaladılar” dedi.

Kuzey Ormanları Savunması olarak İğneada’dan Kandıra’ya kadar tüm ormanları savunacaklarını belirten yaşam savunucuları “Ölüm saçan iş makinelerinizi, üç kuruşa insanlığını satan yalakalarınızı alın ve Kuzey Ormanları’nı derhal terk edin” diyerek sermayeyi ve iktidarı uyardı.

errr

katil köprü

kibir anıtı

katil köprü2