(Kuzey Ormanları Savunması  – 30 Ocak 2016)

İstanbul’un kuzeyinde, katil mega projelerin tam ortasında kadim köylerimiz var, biliyor musunuz? Yeniköy’ün bostanlarını, Ağaçlı’nın kumullarını, Gümüşdere’nin seralarını, Karaburun’un balıkçılarını duydunuz mu?

3. köprü, 3. havalimanı projeleri ve Kuzey Ormanları’nın talana açılması sebebiyle bostanlarını, seralarını, köyünü kaybetme ihtimali olan köylüler var. Buna rağmen, köylerde köyünü, toprağını, yaşamını savunanlar var. Kuzey Ormanları Savunması olarak ilkini 20 aralıkta Arıköy’de gerçekleştirdiğimiz KOS-İstanbul Köyleri Forumu’nun ikincisi için bu sefer Durusu’da toplanıyoruz.

3. köprü ve 3. havalimanı projeleriyle yok edilmeye çalışılan ormanları, sulak alanları, tarım alanlarını, yolunu şaşıran yaban hayvanlarını nasıl savunacağız? Dayanışmamızı nasıl güçlendireceğiz? Tüm bunları ve daha fazlasını birlikte konuşmak için 31 ocak Pazar günü 2. KOS İstanbul Köyleri Forumu’na tüm dostlarımızı bekliyoruz.

Tarih: 31 ocak Pazar
Yer: Durusu Kahvesi

Ulaşım:
Alternatif 1: Mecidiyeköy üzerinden:
Mecidiyeköy – Arnavutköy otobüsüne (336m) binilr, Hastane durağında inilip Yeniköy/Karaburun – Mescidiselam (336k) otobüsüne binilir. Terkos durağında inilir.

Alternatif 2: Taksim üzerinden
Taksim – Edirnekapı otobüsüne (87) binilir, Edirnekapı’da inilir. Mescidiselam tramvayına binilir, son durakta inilir. Son duraktaki tobüs duraklarında 336k hattına binilir. Terkos durağında inilir.

Not: Durusu kahvesi beldenin girişindedir, Terkos durağının da yakınındadır. otobüsten inince belde sakinlerine sorarsanız hemen göstereceklerdir.

a