(Diken – 1 Şubat 2016)

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Vahdet Gazetesi yazarı Seyfi Şahin, evrim teorisini yerle bir ederek Afrika’da yaşayan şempanzelerin ‘lanetlenmiş Yahudi’ olduğunu ileri sürdü.

Şahin, “Bunlar mutasyona uğramış sapık insanlar” dedi.

Köşe yazısındaBen bugün Afrika’nın kuzeyinde ormanlarda yaşayan goril ve şempanzelerin, lanetlenmiş  Yahudi olduklarına inanıyorum. Bunlar mutasyona uğramış, sapık insanlardır” diyen Şahin, iddiasının ‘Darwin teorisinden  daha güçlü ve bilimsel’ olduğunu da iddia etti.

‘Maymunlar insanlardan geldi’

 

sempaze-2

Darwin’in ‘evrim teorisi’nin tersine insanların maymundan değil, maymunların insanlardan türediğini savunan Şahin, bu görüşünü de şöyle ‘bilimsel bir yol’la gerekçelendirdi: “Maymunlar insanlara benzer hayvanlardır. İnsan kromozomu 46’dır Maymun kromozomu 48’dir. Bu kromozom yapıları birbirine yakın olduğu için, bu varlıkların birine kromozomal geçişi mümkündür.”

Şahin, iddiasını Kuran’dan yaptığı alıntılarla savundu.

Köşesinde, “Biz tabipler olarak kromozom anomalilerini incelediğimizde, insan kromozom anomalisinden maymuna benzer insanlar doğmaktadır” diye yazan Şahin, ‘Darwin’in de Yahudi olduğunu‘ öne sürdü.