(İstanbul Flaş – 5 Şubat 2016)

İstanbul 4. İdare Mahkemesi tarafından hukuksuz bulunarak iptal edilen İSPARK’ın Küçüksu Mesiresi otoparkı için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Danıştay’a temyiz başvurusunda bulundu.

ibb-kucuksu-mesire-alanini-otopark-yapmakta-kararli

İBB Hukuk Müşavirliği temyiz başvurusu ile İstanbul 4. İdare Mahkemesi kararının öncelikle yürütmesinin durdurulmasını, sonrada iptal edilmesini talep etti.

İSPARK Küçüksu Mesiresi Otoparkı

kucuksu-mesiresi-tahribat-1

İSPARK tarafından moloz doldurularak otoparka çevrilen Küçüksu Mesiresi, F: Ahisar.com

 

İstanbul 4. İdare Mahkemesi Selçuk Yılmazer isimli vatandaşın başvurusu üzerine Boğaziçi Doğal ve Tarihi Sit Alanı üzerinde bulunan Tarihi Küçüksu Mesiresi’nin otopark alanı olarak İSPARK’a tahsis edilmesini hukuksuz bularak 30 Eylül 2015 tarihinde aldığı kararla iptal etmişti.

40 yıldır eski haline getirilmeyi bekliyor.

Küçüksu

Boğaziçi Köprüsü inşaatı sırasında şantiye alanı olarak kullanılarak tahrip edilen Tarihi Küçüksu Mesiresi 40 yıldan uzun bir süredir ihya edilmeyi bekliyor. Küçüksu Mesiresi’nin kısa zamanda halk yaşamına geri kazandırılacağı yönünde yetkilerin yaptığı açıklamalarına pek çok haber de yer verilmesine rağmen bu gelişme büyük şaşkınlık yarattı.

küçüksu uydu(1)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşavirliği tarafından Danıştay’a gönderilmek üzere verilen temyiz başvurusu şöyle :

Ispark-Danistay-1

Ispark-Danistay-2

Ispark-Danistay-3

Ispark-Danistay-4