(Bizim Kocaeli, 1 Nisan 2016)

Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda Kandıra’ya kadınlar plajı yapılacağı açıklanmıştı. Bu yerin de Kandıra Kerpe’de bulunan Miço Koyu olduğu belirtilmişt. Belediye ekipleri yaz gelmeden kadınlar plajı için çalışmalara başladı. Gazetemize ulaşan bir okurumuz da koydaki tüm ağaçların bu nedenle kesildiğini belirtti.

İşte okurumuzun şikayeti;

“Merhabalar Bizim Kocaeli çalışanları. Size Kerpe’deki bir olayı anlatacağım. Bildiğiniz üzere belediye Kerpe’ye kadınlar plajı yapacak fakat şöyle bir durum var. Eskiden çok güzel olan bir koy Miço Koyu. Şimdi bu durumdan eser yok. Nedenini size atacağım fotoğraflardan anlayacağınız üzere koydaki bütün ağaçlar kesilmiş. Yazıktır günahtır senelerin güzelim koyunu belediye sözde hizmet için mahvetmiş. Böyle hizmet edilecekse bırakılsın hiç hizmet istemiyoruz. Kerpe’yi Marmara’nın gözbebeği tatil beldesi yapacağız diyorlardı.

Böyle mi olacak gözbebeği tatil beldesi? Geçen senede birçok ağaç kesildi. Bu sene de bunlar eklendi. Lafa gelince hep yeşillendiriyoruz, ağaç dikiyoruz diyorlar. Ama hep kestiklerini gördüm. Hiç ektiklerini görmedim. Fotoğraflar ektedir ilgilenirseniz sevinirim.

Ayrıca belediyeye bu konuyla ilgili dün facebook üzerinden mesaj attım. Kimse geri dönüş yapmadı.”

Umarız yetkililer bu şikayeti dikkate alır…

(KOS notu: Kandıra ve köyleri, İstanbul’un su ihtiyacını karşılamak amacıyla projelendirilen ve bölgedeki 18 köyü su altında bırakacak olan Sungurlu Barajı ile de mücadele ediyor. İlgili haberleri aşağıdaki bağlantılarda bulabilirsiniz:

Kandıralıların Sungurlu itirazı

Kandıra Direniyor; “Bayram yaptığımız toprakları rantınıza kurban etmeyeceğiz”

Hopa’dan Kandıra’ya bizi birleştiren isyanımız

Kandıra’nın Suyunu, Köylerini İstanbul’un Mega Projelerine Feda Etmeyeceğiz!

Kandıra’da 18 köyü yutacak Sungurlu Barajı’nı halk istemiyor. #KuzeyOrmanlarıDireniyor

Akçaovalılardan baraj projesine tepki