(Praksis – 18 Nisan 2016)

Tüm şarkıları çocukların seslendirdiği doğa ve ekoloji şarkılarından oluşan “Gökyüzü Kimin?” albümü internet üzerinden yayına girdi.

Giderleri ‘Halk sponsorluğu’ ile karşılanan albüm, ücretsiz indirilebiliyor. Albüm, Praksis Müzik Kolektifi’nin bir çalışması olan Şubadap Çocuk tarafından “Başta oyunları yarım bırakılmış çocuklar olmak üzere tüm dünya çocuklarına armağan ediyoruz” açıklamasıyla yayınlandı.

Şubadap Çocuk’un ‘Doğa ve Ekoloji temalı şarkılar’ şeklinde nitelendirdiği albümde Çekirdeksiz Domates, Dinleyin Paragözler, Su, Sivrisinek, Irmaklar Özgür Akacak, Zeytin Ağacı, Kurbağa Korosu ve Gökyüzü Kimin? şarkıları yer alıyor. Doğa ve ekoloji ile ilgili çeşitli alt başlıkları, çocukların kendi dilinden aktarmaya çalıştıklarını dile getiren Şubadap Çocuk ekibi, doğa sevgisi, insan merkezli düşünmek yerine doğa merkezli düşünmek, suyun ticarileşmesi, doğanın kâr uğruna yok edilmesi, ekolojik denge, GDO gibi konulara değecek şarkılar ürettiklerini ifade ediyor.

Albüm şuradan ücretsiz dinlenebilir

Şuradan da ücretsiz indirilebilir.

Şubadap Çocuk nedir?

Gökyüzü Kimin, Şubadap Çocuk’un 3.albümü. İlk albüm, çocukların çok sevdiği barış şarkısı ‘Bomba Yapan Bay Bilgin’in de içinde bulunduğu ‘Bilmiş Çocuğun Şarkıları’; İkinci albüm de “Evrim, müfredattan çıkarılıyorsa repertuvara girer” şiarıyla yayınlanan, evrim temalı Dino’nun Şarkıları isimli albümdü. Albümlerdeki şarkıları Şubadap Çocuk konserleriyle yaygınlaştırmaya çalışıyorlar.

facebook.com/subadapcocuk

subadapcocuk.org

praksisj