(İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği – 26 Nisan 2016)

İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği (ODTÜMİST) ve Sarıyer Belediyesi Ankara saldırısında yaşamını kaybeden ODTÜ öğrencileri Ozan Can Akkuş, Berkay Baş ve saldırıda yaşamını yitiren tüm canları anmak için 24 Nisan Pazar günü, saat 15:00’te Sarıyer Kilyos’daki ormanlık alana fidan dikti. Yaşamını yitirenlerin anısına heykeltraş Ali Abayoğlu tarafından yapılan “Feryat” adlı anıtın açılışı da gerçekleştirildi.

Fidan dikimi ve açılış törenine yaşamını yitiren öğrencilerimizden Ozan Can Akkuş’un babası Nuri Akkuş, Berkay Baş’ın ağabeyi Volga Baş, ODTÜMİST Yönetim Kurulu Başkanı Yener Aydın, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yoğun katılımıyla başta THBT’liler olmak üzere ODTÜ mezunlarımız, ODTÜ dostları ve Sarıyer halkı katılarak ağaç diktiler.

foto3Geride kalan yakınlara ‘Başınız Sağolsun’ demenin kolay olduğunu ancak asıl acının ve sızının aileler tarafından duyulduğunu dile getiren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç; “Saygıyla andığımız 3 fidanımız vardı, şimdi 5 oldu. Acıları dindiremeyiz ancak yok olan canlar adına diktiğimiz fidanları koruyup gözeteceğimizden emin olun. Terör belasını gerçekleştirenleri de bu belayı güzel ülkemizin başına musallat edenleri de birlik beraberliğimizle ortadan kaldıracağız” diye konuştu.

ODTÜMİST Yönetim Kurulu Başkanı Yener Aydın: Öfkemiz acımız kadar büyük

Akkuş ve Baş ailesinin acılarını paylaştığını dile getiren ODTÜMİST Yönetim Kurulu Başkanı Yener Aydın ise yaptığı açıklamada “Ali Abayoğlu’nun “Feryat” anıtı acımızı ve öfkemizi haykırıyor. Bilinsin ki öfkemiz acımız kadar büyük. Her defasında bu son olsun dediğimiz saldırılara öfkeliyiz. Ülkeyi bu duruma sokanlara da yeter artık” dedi.

Ağaç dikiminin öncesinde üzüntüsünü dile getiren Ozan Can Akkuş’un babası“Ben çocuğuma 3 şey öğrettim o bana onları fazlasıyla geri verdi. Ama ömrü yetmedi. Bundan sonra bayrağı gençler devralsın” açıklamalarında bulundu.

Berkay Baş’ın ağabeyi ise terörün son bulması ve acıların bitmesi dileklerinde bulundu.

#ODTUunutmayacak

#iyikiODTUvar