(KOS Medya – 9 Mayıs 2016)

Teknoloji devi Casper ile birlikte Kuzey Ormanları’nda inşaata başlamaya hazırlanan Ege Yapı, Kemerburgaz Ağaçlı Köyü’ne 2.000 adet fidan dikimi yaptı.

Yanıbaşında bulunan Fatih Ormanı’ndaki doğa kıyımını izlemekle yetinen İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü’nün iş birliğiyle düzenlenen dikim etkinliği, Ege Yapı’nın “sosyal sorumluluk” projesi. Şirketin internet sitesinde yayınlanan proje kapsamı olarak, “insanları çevreye saygılı ve konforlu yaşam alanlarıyla buluşturmanın yanı sıra daha yeşil bir Türkiye’ye için fidan dikerek doğaya katkıda bulunmak” amaçlandığı yazılı. Gelecek nesillere ve doğaya eşsiz bir miras bırakılacağı iddia edilen projenin sloganı ise “Doğada İzin Kalsın’’.

Çevreye duyarlı tüm projelere değer verdiklerini belirten Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı proje hakkında şunları söyledi: “Ege Yapı olarak doğaya saygılı ve insan ihtiyaçlarına odaklı projeleri hayata geçirmeyi ilke ediniyoruz. Bu kapsamda çalışanlarımız ve aileleri ile birlikte Ağaçlı Köyü’nde fidan dikimi için bir araya geldik.  Şu an için 2 bin adet fidanı bağışlayarak ormanımızı oluşturuyoruz ancak önümüzdeki dönemlerde bu ve benzeri projeleri hayata geçirerek yeni nesillere ve doğaya hediyeler vermek istiyoruz. Ormanlarımız, dünyamızın nefes aldığı ciğerleri. Onlar olmadan gelecek nesillere bırakacağımız bir dünyayı, bir şehri hayal bile edemeyiz’’ dedi.

cekmekoy_6190-1

Doğaya saygıyı ilke edinen Ege Yapı Çekmeköy’de Kuzey Ormanları’na inşaat başlatmak için talep topluyor.

Rantiyeci İnşaat patronlarının Kuzey Ormanları’na sınır olan tüm ilçelerinde olduğu gibi Çekmeköy’de de 3. Köprünün “bağlantı” yolları çevresindeki yağması hızlanarak devam ediyor. EgeYapı ve teknoloji devi Casper da, “İstanbulluların özlemini çektiği doğa ile baş başa bir proje için bir araya geldi. İstanbul’un doğanın merkezinde yer alan ilçesi Çekmeköy’de yeşilin binbir tonuna ve doğal hayatın tüm seslerine hakim olacak bir proje” diyerek yağma çağrısı (reklamı) yapıyor.

Screen Shot 2016-05-09 at 13.43.07

Arazi 3. Köprü bağlantı yoluna sadece 1.5 km!

Şirketin internet sitesinde proje ile ilgili “İş ve günlük yaşam stresinden uzaklaşıp doğaya dönmek isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor. Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne, yapımı devam eden bağlantı yolları üzerinden TEM Otoyolu’na ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne doğrudan erişim imkanı bulacak. Arazi 3. Köprü bağlantı yoluna sadece 1.5 km mesafede konumlanıyor. Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Taşdelen metro hatlarının devreye girmesiyle de toplu ulaşıma kolayca erişebilecekler.” ifadeleri yer alıyor. Ege Yapının doğaya saygılı “eser”leri arasında ikitelliye kondurulan ve ismi batı şehir olan beton dağı da bulunuyor.

Screen Shot 2016-05-09 at 13.43.13

egeyapi_274