(karabukderinhaber.com, 31 Temmuz 2016)

Karabük’ün göbeğinde ağaçlar kesilerek hafriyat kamyonlarına dolduruluyor. Herkesin 15 Temmuz’da yaşanan başarısız darbe girişimine ve demokrasi nöbetine odaklandığı bu günlerde Karabük’ün göbeğinde göz göre göre ağaçlar kesilerek hafriyat kamyonlarına yükleniyor.

Karabük Derin haber okurlarından birisinin cep telefonu ile kaydederek Whatsapp hattımıza gönderdiği bu resim insanın içini sızlatıyor.

IMG_2179

Üniversite mahallesindeki Çebioğlu Rezidans ve KYK öğrenci yurdunun arka tarafında bulunan alanda dozerler ve hafriyat kamyonları harıl harıl çalışıyor. İnşaat çalışmalarının yapıldığı tahmin edilen bu alanda bulunan ağaçlar ise kesilerek kamyonlara dolduruluyor.

Bu manzarayı görüp Haber merkezimizi arayan vatandaşlar ise, ” Bu ağaçların kesilme yerine ağaç sökme makinası ile yerinden sökülerek uygun başka yerlere dikilmesi gerekmez mi? Bir ağaç kaç yılda yetişiyor. Yeşile ne kadar çok ihtiyacımız olduğu, Karabük’ün nefes alan ciğerleri olduğu neden unutuluyor. Bu konuda bir yasa yok mu? diye soruyorlar.

Bizler de Karabük Derin haber ekibi olarak durumu Valimiz Sayın Aktaş ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün dikkatine sunuyoruz.

IMG_2181