(Arhavizyon – 1 Eylül 2016)

Son 24 saat içindeki  yoğun yağış nedeni ile Arhavi’nin başta şehir merkezleri olmak üzere birçok mahallesini su bastı.

Dün öğleden sonra başlayan ve bugün etkisini artıran yağış özellikle sanayi sitesi, Boğaziçi mahallesi ve Yalıkent tarafında maddi zararlara neden oldu.

Yetkililer vatandaşın taleplerine cevap vermede zorlandıkları , vatandaşların da yetkililere  ulaşamamaktan şikayetçi  oldukları izlenirken çarpık kentleşmenin kötü sonuçlarını her sene aynı filmin tekrarı gibi izlenmeye devam ediyoruz.

arh-sel-3-a

Sanayi bölgesindeki vatandaşlar ise, iş makinelerinin artık kullanılamaz hale geldiklerini ve zararlarının çok büyük olduğunu söylüyorlar.

Geçen yıl yaşanan sel felaketinden sonra hiçbir önlemin alınmadığı ve sadece temizleme çalışmaları yapılarak olayın geçiştirildiğini belirten vatandaşlar bu konuda taleplerinin Arhavi belediyesi ile DSİ arasında “o yapsın – bu yapsın” şekli ile paslaşılarak henüz hiçbir şeyin yapılmadığından şikayetçi oldular.

Bu arada can kaybının yaşanmadığı sel felaketinde Yolgeçen Köyünde bir çay alım yerinin yıkıldığı gelen haberler arasında..Yaklaşık dört saattir şehrin elektrikleri de kesik durumda..

arh-sel-9-a

arh-sel-11-a