(Diken – 8 Eylül 2016)

Otomobiliyle aşırı hızla giderken bir bisikletliye çarpıp ölümüne yol açan şahıs, aracındaki 50 bin liralık hasarın tazminini istedi.

Yeni Haber isimli yerel sitenin haberine göre kaza 12 Mayıs 2016 tarihinde Konya’nın Karatay ilçesi Adana Çevreyolu Matbaacılar Altgeçidi’nde meydana geldi.

Konya’nın zengin ailelerinden gelen Mehmet Ali Yapıcı isimli sürücü, otomobiliyle alt geçitten aşırı hızla geçtiğinde önüne çıkan bisikletli, 55 yaşındak emekli astsubay Orhan Özdemir’e arkadan çarptı. Özdemir, metrelerce ileri düştü, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

konya-cinayet3

Tutanakta polis bisikletli Özdemir’i kusurlu gösterdi. Yapıcı da 50-55 km hızla gittiğini savundu.

Ancak karşıdaki benzin istasyonunun kamerasında, Yapıcı’nın çok daha hızlı gittiği, arkadan çarptığı ve emekli astsubayın metrelerce ileri fırlamasına neden olduğu görülüyor.

Buna rağmen Yapıcı nöbetçi mahkemece az kusurlu bulunarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

‘Benim eşim katledildi’

konya-cinayet1

Yapıcı’nın sosyal medyadaki bir paylaşımı: Yeter ki kalbiniz kişiliğiniz kirlenmesin, gerisini su temizler.

Kocasının ölümü üzerine Müzeyyen Özdemir hukuk mücadelesi başlatırken, gelen yeni tebligatla sarsıldı. Tebligatta, Yapıcı’nın otomobilde oluştuğunu ileri sürdüğü 50 bin liralık hasar nedeniyle tazminat davası açtığı yazılıydı.

Müzeyyen Özdemir şöyle konuştu: “Bununki resmen eşimi katletmektir. Eşimi katlettiği için ben bu adamdan davacıyım. İkinci olarak kaza tutanağı tutan polis ağır kusurlu olarak eşimi göstermiş. Araç, bir başka araca arkadan çarptığı zaman çarpan suçlu olduğu halde, eşimi ağır kusurlu nasıl gösteriyor ki? Benim eşim feci şekilde can vermiş. Bütün kemikleri kırılmış. İç organları parçalanmış. Her yer kan içinde kalmış halde bulduk biz eşimi. Biz daha eşimi defnetmeden ‘500 bin lira aileye verdik, aileyi susturduk’deyip de yalan haber yaptılar. Böyle bir şey yok. Biz onlardan bir ekmek parası dahi almadık. Hiçbir şekilde bizim yanımızda olmadılar” diye konuştu.

‘Biz güçlüyüz demekle olmuyor bu iş’

Kendisini bezdirmek için aracın hasar masrafının istendiğini savunun Özdemir şöyle devam etti: “Ben artık bu aileden de, çevremdeki insanların iki yüzlülüğünden de bıktım. Eğer bu aile benden arabasının masrafını karşılamamı istiyorsa tamam ben razıyım, karşılayacağım. Yalnız eşimi bayram sabahı getirsinler, çocuklarım on dakika görsün. Ben başka bir şey istemiyorum bu aileden. Yapabiliyorlarsa bunu yapsınlar. ‘Biz güçlüyüz, her şeyi yaparız’ demekle bu iş olmuyor. Adalet nerede o zaman? Nerede bu adalet? Ben adalet istiyorum. Eşimin kanının yerde kalmamasını istiyorum. Bunlar sadece beni yıldırmak için davadan geri çekilmem için yapıyorlar. Hiçbir zaman yanımda durmadılar. Hiçbir pişmanlık dahi hissetmediler bunlar.”

Yapıcı’nın sosyal medya hesaplarında kazayı gerçekleştirdiği aracıyla bol bol fotoğraf paylaştığı görülüyor.

konya-cinayet2