Okuma süresi: 2 dakika

(Yaşam ve Dayanışma Yolcuları – 9 Eylül 2016)

Yaşam ve Dayanışma Yolcuları 19 Eylül 2016’da Rize İdare Mahkemesi’nde yapılacak Cerattepe Duruşması için İstanbul’dan yola çıkacak. Yaşam ve Dayanışma Yolcularına katılmak için dayanismayasamdir@gmail.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Artvin, Cerattepe için Dayanışma Çağrısı:

19 EYLÜL 2016’DA “CERATTEPE DURUŞMASI” İÇİN RİZE’DEYİZ!

Yaşam ve Dayanışma Yolcuları bu kez ARTVİN/CERATTEPE için yollarda!

Yolculuğumuzun birinci bölümünde ilk durağımız 11 Temmuz’da Akkuyu idi, ikinci bölümünde ise ilk durağımız Rize İdare Mahkemesi olacak. 25 yıldır var kalma mücadelesi veren ARTVİN halkı ile dayanışmak için, ‘Artvin Halkı Yalnız Değildir’ demek için 19 Eylül 2016 tarihinde Rize’de gerçekleşecek CERATTEPE Duruşması’nda olacağız!

artvine

Cerattepe’de maden inadının altında bakır değil altın yatıyor. Cengiz Holding’in kurum başvurularında iddia edip halka açıkladığının aksine bakır değil siyanürle altın çıkarma amacı var. Maden, Artvin’i siyanüre gömecek!

Türkiye’nin en büyük çevre davası olan bu dava biliyoruz ki yalnızca Artvin halkının davası değildir. Bu dava bütün yaşam savunucularının davasıdır. Artvin kaybettiğinde yaşam mücadelesi bütün Türkiye’de kaybedecektir, bunu iyi biliyoruz. Bu yüzden biz de Artvin Çevre Derneği’nin davetini tekrarlıyoruz; “Ülkemizin her yerinden Artvin’li hemşehrilerimizi, çevre dostlarını, bu ülkenin gerçek yurttaşlarını bu duruşmada yanımızda olmaya, bize güç vermeye çağırıyoruz”.

80. Madde’nin resmi gazetede yayınlanıp yürürlüğe girmesinden sonra meşru toplumsal muhalefetten başkaca bir seçeneğimizin kalmadığının farkındayız. Yaşam savunucuları olarak demokratik haklarımızı sonuna kadar kullanmaya kararlıyız, Artvin halkını yalnız bırakmayacağız!

[NOT: Yaşam ve Dayanışma Yolculuğu’nun Karadeniz ayağına katılmak isteyenler ve Rize İdare Mahkemesi’nde gerçekleştirilecek Cerattepe Duruşması için ücretsiz gidiş/geliş olanaklarından yararlanmak isteyenler, email adresimizden bizlere ulaşabilirler:(dayanismayasamdir@gmail.com)]

#YaşamVeDayanışmaYolcuları  #YaşamİçinDayanışmaİçinYolladarız