Beyoğlu Kent Savunması, 1 Ekim Cumartesi 18.00’da Taylan Kulaçoğlu ve Redhack gözaltılarıyla dayanışmaya Mis Sokak’a çağırıyor.

Bugün Taylan Kulaçoğlu’nun avukatı Kazım Bayraktar, twitter üzerinden müvekkiliyle görüştürülmediğini ve dosya taylan2-021üzerinde kısıtlama kararı alındığını belirtmişti. Beyoğlu Kent Savunması, bugün yaptığı çağrıda haksız gözaltılara, gözaltında işkencelere karşı 1 Ekim Cumartesi Mis Sokak’ta bir dayanışma eylemi düzenleyeceğini duyurdu.

Yapılan çağrı şöyle:

Taylan Kulaçoğlu ve Redhack Gözaltıları ile Dayanışmaya!
Masumiyet Yargılanamaz!

Siyasal iktidar, Olağanüstü Hal Rejimini adım adım inşa ederken; duruşlarıyla, inanç ve düşünceleriyle, eylemleriyle iktidarla ters düşen herkes, bu rejimin baskı ve yıldırma politikasıyla karşı karşıya kalıyor, kalacak!

Redhack üyesi olduğu iddiasıyla gözaltına alınan ve günlerdir Ankara’nın göbeğinde kötü muamele ve işkenceye maruz kalarak suçlu ilan edilmek istenen arkadaşlarımız için dayanışma eyleminde buluşuyoruz!

Ülkenin en geniş birlikteliği olan OHAL Mağdurları daha fazla artmasın diye 1 Ekim Cumartesi 18:00’da Taksim İstiklal Caddesi, Mis Sokak’ta buluşuyoruz!

Dayanışmanı al, sen de gel!
Redhack Gözaltıları Serbest Bırakılsın!

BEYOĞLU KENT SAVUNMASI

TARİH: 1 EKİM CUMARTESİ 2016
YER: MİS SOKAK, İSTİKLAL CADDESİ, TAKSİM
SAAT: 18:00

taylan2-03 taylan2-01taylan2-04