(Bozcaada Haber – 21 Kasım 2016)

#bozcaadabizim sosyal medya kampanyasını yürüten ekip tüm kesimlere teşekkür mesajını içeren bir duyuru yayınladı…

Yaklaşık 4-5 gün süren bu mücadele için birbirinden ayrılmaz kocaman bir dişli benzetmesi yapabiliriz. Bu dişliden hangi parçayı çıkartsanız eksik kalırdı. Herkes, her şey birbirini tamamladı. Görsellerdeki canlılıktan, sloganlarda kullanılan dile, Sinop’tan Houston’a uzanan sosyal medya desteğine, gece boyunca “ne yapabiliriz” diye kafa yoran bünyelere kadar…

Hasılı; üç gündür Ankara’da görüşmeler yapan Belediye Başkanı ve Belediye Meclis Üyelerine, adalının sesine kulak veren AKP ve CHP milletvekillerine, adadaki tüm siyasi parti başkanlıklarına, Kültür Varlıkları Koruma Kurulu Başkanı’na, Çevre ve Şehircilik Bakanı’na, adadaki tüm sivil toplum kuruluşlarına, medya planlamasının ‘tıkır tıkır’ işlemesini sağlayan can dostlara, çağrılarımıza yer veren yerel ve ulusal medyadaki tüm basın kuruluşlarına, sosyal medya ayağında baş parmakları tutulana dek sesimize ses olmaya çalışanlara, bilgisayar başına oturup ilk kez sosyal medya kullanan teyzelere, ada kahvelerinde o koyların bakirliğini anlatan amcalara, metin yazanlara, slogan üretenlere, grafiklere can verenlere, pazarda broşür dağıtanlara… Bu iptal kararının alınması noktasında dişlinin birer parçası oldunuz. Samimiyetle ve kalbimizin en orta yerinden teşekkürlerimizi sunarız.

Kimse unutmasın ve herkes lütfen bilsin: #bozcaadabizim. Yani Bozcaada kendini ait hisseden, adada olmasa bile, orada doğmasa bile, orada yaşamasa bile bu topraklarda olup aklının bir ucunda bu sevgiyi taşıyan herkesin, hepimizin.

Sağlıcakla, poyrazla, lodosla.