(KOS Medya – 7 Aralık 2016)

Osmangazi Köprüsü ile rantçılara açılan Yalova’da inşa edilen “Kent Plus Yalova” projesinin tanıtımı yapılırken şu ifadeler dikkat çekiyor: “hem şehrin dışında hem şehrin yakınında, hem ormanın içinde hem denizin kıyısında”. Kullanılan görselde ise ormana tecavüz edilerek yapılan villalar, spa otel ve avm görülüyor. Emay İnşaat’ın TOKİ güvencesi ve desteğiyle hayata geçirdiği “Kent Plus Yalova”da ne ararsanız mevcut; alışveriş merkezi, termal oteller, sağlık merkezi…

Hürriyet Ekonomi’de yer alan habere göre, Osmangazi Köprüsü ile “değeri artan” Yalova’da 400 milyon dolar yatırımla inşa edilen KentPlus Yalova projesinde satışlar başladı. Emay İnşaat’ın TOKİ iştiraki EPP ( Emlak Planlama İnşaat Proje Yönetimi ve Ticaret A.Ş.) güvencesi ve desteğiyle hayata geçirdiği KentPlus Yalova’da satışları 36 aya kadar vade, 0 faiz imkanı ile başladı. Döviz artışının fiyatlara yansıtılmadığı, lansman öncesi fiyatta sabitlendiği projede konut fiyatları 346 bin TL’den başlıyor.

Ormanı yağmalayınca “yatırımcı”sına çok kazandırıyor

Emay İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Çağlar, dövizdeki artışı fiyatlara yansıtmadıklarını, lansman öncesi fiyatlarla satış yapıldığını belirtti. Çağlar, konumu, mimarisi, yerleşim planı ve ayrıcalıklı hizmetlerle tam donanımlı bir hayat sunacak olanKentPlus Yalova Wellness SPA  Resort’da, yatırımcıya yatırım geri dönüşünün 7 yıl olduğunu söyledi. Yalova’nın yükselen değerine vurgu yapan Çağlar, KentPlus Yalova’nın hem şehrin dışında hem şehrin yakınında, hem ormanın içinde hem denizin kıyısında olması sebebiyle yatırımcısına kazandıracak bir proje olduğunun altını çizdi. 383 bin metrekare üzerine konumlanan denize sıfır projede 4 ve 5 yıldızlı, 500 yatak kapasiteli, üç farklı temadaki KentPlus Yalova Wellness SPA Resort termal otelleri de yer alacak. KentPlus Yalova Wellness SPA Resort projesinde, otellerde verilen SPA hizmeti dışında, termal suyun sağladığı imkanlarla oluşturulan ayrı bir sağlık merkezi yer alacak. Fizik tedavi, rehabilitasyon merkezi ve termal havuzların bulunacağı sağlık merkezinde, detox ile birlikte dünya literatüründe yer alan terapi ve tedaviler de uygulanacak. KentPlus Yalova, karayolu ile İstanbul ve İzmit’e 60 dakika, Bursa’ya 45 dakika yakınlıkta.