(KOS Medya – 12 Aralık 2016)

Bir şantiye cehennemine dönen İstanbul’un Sarıyer İlçesi’nde bir hafriyat kamyonu yolun karşısına geçmekte olan babaanne ve iki torununu ezdi. Kazada 5 yaşındaki Yaren Aluç hayatını kaybederken babaanne Hatice Aluç yaralandı. Erkek torun ise kazadan yara almadan kurtuldu. Kaza sonrası olay yerinden kaçan şoför Erdal Yavuz, daha sonra polis merkezine giderek teslim oldu. İstanbul’un her köşesinden her an çıkabilecek kadar çoğalmış olan hafriyat kamyonları ve beton mikserleri konvoy oluşturabiliyor, mahalle içinde bile istediği hızda gidebiliyor. Hafriyat kamyonu terörü onlarca insanı öldürüp sakat bırakırken bu durumdan birinci derece sorumluluğu bulunan İstanbul Büyük Şehir Belediyesi konuyu gündemine bile almıyor.

Mustafa Özdabak, Hasan Yıldırım ve Özgür Eren’in DHA’da yer alan haberine göre kaza,  Ferahevler Mahallesi Menekşe Sokak üzerinde saat 13.30 sıralarında meydana geldi. Hatice Aluç iki torunu ile yolun karşısına geçerken hafriyat kamyonunun altında kaldı. Kazayı görenler olay yerine sağlık ekibi çağırdı. Bir yandan da kamyonun altında kalan babaanne Hatice Aluç ile torunu, Yaren Aluç’a yardım etti. Kamyonun altından çıkarılan babaanne ile torunu ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Tüm müdahalelere rağmen 5 yaşındaki Yaren Aluç kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Babaanne ise ameliyata alındı. Kazadan yara almadan kurtulan erkek torun ise yakınları tarafından olay yerinden uzaklaştırıldı. Kaza sonrası olay yerinden kaçan hafriyat kamyonu şoförü polis merkezine giderek teslim oldu.
Polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi aldı. Olay yerindeki güvenlik kamera kayıtları da incelenmek üzere toplandı.

584ea1c0c03c0e16fc26e27b

Kaza güvenlik kamerasında
Yaşanan kaza bir işyerinin güvenlik kameraları tarafından an be an kaydedildi. Görüntülerde babaanne ve iki torunu elele tutuşmuş şekilde yolun karşısına geçerken hafriyat kamyonunun altında kalması görülüyor. Kazayı gören vatandaşlar yaralılara yardım ediyor.

Çocuklarımız güvende değil
Mahalle sakini Kevser Erden “Kamyon aniden girdi. Babaanne ve torunları yolun ortasındaydı. Bir anda kamyonun altında kaldılar. Babaanne ile bir erkek bir de kız çocuk vardı. Kız çocuğu hayatını kaybetmiş. Çoluğumuz çocuğumuz okula gidiyor. Bugün böyle yaparlarsa yarın ne olacak? Bugün bir çocuk, bir can gözümüzün önünde gitti. Bizim çocuklarımız güvende değil” dedi.

Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.