(KOS Medya – 22 Ocak 2017)

2016 yılının son günlerinde Kuzey Ormanları Savunması olarak başlattığımız “2016 Altın Testere Ödülü” oylaması sonuçlandı, ödül sahibini buldu: Cengiz Holding.

Şaşırdık desek yalan olur elbette. Her geçen gün yeni bir yağma projesiyle adını duymaya alıştığımız, adı “ülkenin sahibi”ne çıkmış Cengiz Holding oylamaya katılan yaşam dostlarının da takdiriyle bu toprakların gördüğü en acımasız girişimci, yatırımcı ve müteahhit olarak açık arayla bir Altın Testere’yi hak etti! Bu vesileyle Cengiz Holding’in icraatlerini hatırlatalım: İstanbul 3. Havalimanı ve 3. Köprü, Cerattepe Altın Madeni, Akkuyu Nükleer Santrali, Karabiga Termik Santrali, Yusufeli Barajı ve HES, Ilısu Barajı ve HES, İstanbul Maltepe Dolgu Projesi, Hüseyin Avni Paşa Korusu ve dahası ve tabi ki telefonlardan millete sövmeleri!

Oylamada başa oturan Cengiz Holding toplam oy sayısının yaklaşık %50’sini aldı. En yüksek oyu alan şirketler arasında ikinci sırada Ilısu Barajı ile Hasankeyf’i sulara gömmeye niyetli Nurol İnşaat, üçüncü sırada ise kaçak Maslak 1453 ile Fatih Ormanı’na gölge düşüren Ağaoğlu Şirketler Grubu yer alıyor.

Oylama sonuçlarına ulaşmak için: www.altintestere.org

 

son_limak copy

 

Cengiz Holding’e hakkıyla kazandığı ödülünü ilerleyen günlerde takdim edip, sizleri haberdar edeceğiz. Altın Testere ödüllerinin gelenekselleşmemesi umuduyla, başta söylediklerimizi tekrar hatırlatalım:

Çevre ve kent suçlarının başlıca faillerini ödüllendirmek, yeni bir yıla girerken yaşamın mücadelesini yeniden hatırlamak ve hatırlatmak aslında.

Kaybımızın boyutu ölçüsüz, hüznün ve direnişimizin duygusu ise çok yoğun. Ama biliyoruz çok fazlayız, her alanda yaşamı savunuyoruz, buluşamasak da birbirimize inanıyoruz.

Güneşli, güzel günler yakındır. Yeni bir yılda kuşlar, ağaçlar, tilkiler, nehirler, taşlar ve cümle mahlükatla birlikte mücadeleye topyekün devam!