Okuma süresi: 2 dakika

(Kos Medya- 3 Mart 2017)

Fatih ormanı katliamından, Fethipaşa korusu talanına her türlü inşaat talanı projesinin altından çıkan Ali Ağaoğlu, bu sefer de Bodrum’luları isyan ettirdi. Bodrum Gündem Gazetesi’nin haberine göre, Bodrumluların en çok faydalandığı sahillerinden olan Geren Suyu sahilini kendi malı olduğu iddiasıyla demir çitlerle çeviren Ali Ağaoğlu, sahile gelen vatandaşların büyük tepkisini çekti.

Yapılan çalışmanın sadece kendi arazilerini kapatmak ile sınırlı kaldığını belirten bir yetkiliyse, kesinlikle sahile giriş çıkışları kapatmadıklarını, sadece kendilerine ait arazinin etrafını çevirdiklerini söyledi. Dün başlayan çalışmalar sonrasında Geren Guyu Sahiline gelen bir çok vatandaş duruma tepki gösterirken, yakın bir zaman içinde de geniş çaplı bir eylem ile yapılan çalışmalara tepki göstereceklerini ifade ettiler. Çalışmaların halkı Geren Guyu’dan uzaklaştırarak bölgeye yapılacak otel için hazırlık olduğunu belirten vatandaşlar, Ali Ağaoğlu’nun bölgeye gelerek Bodrum halkının burayı ne kadar çok sevdiğini görmesi gerektiğini söylediler.

Sahili kapatmıyoruz deseler de amaç Ağaoğlu’nun oteline alan açmak

 

GERENKUYU-PLAJI-AĞAOĞLU-1
Yapılan çalışmaların sahili kapatmadığını belirten bir yetkili ise, “Biz burada kendi arazimizi kapatıyoruz. Kesinlikle halkın sahile girmesini engellemek için bir çalışma yapmıyoruz. Buraya çok insan geliyor. Herkes iyi niyetli değil. Doğayı kirletiyorlar, kontrolsüz ateş yakıyorlar, bunun önüne geçemiyoruz. Bu sebeple böyle bir önlem alıyoruz. Belediye ile de görüşüldü, sahilin o girişine vatandaşlar rahat inebilsin diye bir de merdiven yapılacak. Burayı kapatmamızın sebebi istenmeyen bir olay yaşanmasını istemediğimizden kaynaklıdır…” dedi.

geren_guyu-7
Öte yandan Geren Guyu Sahili’nde isminin açıklanmasını istemeyen bir vatandaş ise, “Bunlar halkı sindirmek için yapılan bir çalışma. Sahili kapatmıyoruz diyorlar ama yakında buraya otel dikerler, biz de hep beraber izleriz…” dedi. Yapılan çalışmalar kapsamında sahilin ne kadar kapanacağı henüz bilinmiyor. Fakat son tahlilde yapılan çalışmanın,  AKP döneminde sıkça görülen kamuya ait arazilerin özelleştirilerek inşaatçıları ihya etme amacıyla kullanılmasına örnek teşkil ettiğini söyleyebiliriz.